10-nawyków-żywieniowych2.jpg

10 nawyków żywieniowych, dzięki którym szybciej schudniesz – część II

19.4.2019

Prezentujemy drugą część listy 10 nawyków żywieniowych, dzięki którym szybciej schudniesz. Dbanie o swoją sylwetkę nie musi wiązać się z katuszami i odmawianiem sobie przyjemności. Tak naprawdę najistotniejsze są małe zmiany, które każdy może prowadzić do swojego systemu odżywiania.

W poprzednim artykule opisaliśmy 5 wskazówek, dzięki którym łatwiej jest zacząć odchudzanie. Dziś przyszedł czas na kolejny zestaw porad!

  1. Świadomość jedzenia

Nikogo nie dziwi to, gdy podczas jedzenia ogląda się telewizję, włącza film na YouTube lub przegląda profile na Instagramie. Spożywanie posiłków polega więc na ich szybkim przeżuciu i to będąc zupełnie nieświadomym. Dlaczego w restauracjach dania smakują zazwyczaj kilka razy lepiej niż w domu? W takich miejscach sama czynność jedzenia jest najważniejsza. Poświęca się jej uwagę i czas, delektuje każdym kęsem i wybiera się to, co jest najsmaczniejsze. Aby było to możliwe, z pomocą przychodzi dieta pudełkowa, dzięki której można zaoszczędzić kilkanaście godzin tygodniowo na przygotowywaniu posiłków.

  1. Adekwatne porcje

W wielu domach jest zwyczaj, że podaje się miseczki z różnymi potrawami i każdy sam nakłada je sobie na talerz. Choć jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku uroczystości, to już nie sprawdza się w codziennym życiu. Widząc nadmiarowe ilości jedzenia od razu ma się odruch, by umieścić na talerzu o wiele za dużo składników. Catering dietetyczny dostarczany jest w porcjach, które na pewno zaspokoją głód, a jednocześnie nie będą sprawiały uczucia przejedzenia.

  1. Brak pośpiechu

Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy na zjedzenie obiadu ma się tylko 5 minut, jednak powinny być one bardzo sporadyczne. Jeśli powtarzają się zbyt często, to jest to znak, że należy zmienić swój harmonogram działania. Jedzenie jest tym, co w ogromnym stopniu wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne – choć brzmi to, jak banał, to wiele osób o tym zapomina. Dlatego warto jest poświęcić przynajmniej pół godziny na to, by delektować się smakiem potraw, dobierać do nich swoje ulubione przyprawy, docenić każdy składnik.

Jedzenie nie jest nagrodą lub karą. Ciesz się każdym kęsem. Jedzenie nie jest nagrodą lub karą. Ciesz się każdym kęsem.

  1. Jedzenie nie jest nagrodą lub karą

Warto zdać sobie sprawę z jednej niezwykle ważnej rzeczy – jedzenie jest potrzebne do przeżycia. Musi być pełnowartościowe, zdrowe i odżywcze, aby funkcjonować na jak najwyższym poziomie. Wmawianie sobie, że jest inaczej, przyczynia się do morza problemów i kompleksów. Dlatego zjedzenie całej czekolady w ramach rekompensaty za nieudany dzień w pracy nie zmieni tego, że przyjęło się właśnie ogromną liczbę kalorii i cukru. Z kolei odmawianie jej sobie, kiedy ma się na nią ogromną ochotę, również nie jest dobrym posunięciem. W ten sposób organizm daje znać, że brakuje mu energii. Jedna lub dwie kostki będą więc tym, czego potrzebuje, jednak już cała tabliczka na pewno jest tu adekwatna.

  1. Śniadanie to podstawa

Ile razy już przeczytało lub usłyszało się takie stwierdzenie? Pewnie i tysiące razy, jednak nadal trzeba je powtarzać jak mantrę – pełnowartościowe śniadanie to podstawa w wyrobieniu sobie zdrowych nawyków żywieniowych! Bez niego zaburza się całe działanie organizmu. W nocy metabolizm zwalnia, jednak ciało wykonuje wiele innych czynności, które pochłaniają energię. Jeśli nie uzupełni się jej po przebudzeniu, to rozregulowują się wszystkie procesy. Dieta pudełkowa dostarcza najwyższej jakości śniadań, które są smacznym i sycącym zastrzykiem energii.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;