10-nawyków-żywieniowych.jpg

10 zwyczajów żywieniowych, dzięki którym szybciej schudniesz – część I

13.4.2019

Osiągnięcie swojej idealnej wagi polega na wprowadzaniu drobnych i stopniowych zmian, które staną się po pewnym czasie czymś zupełnie naturalnym. To właśnie one są odpowiedzialne za efektywne chudnięcie, a jednocześnie nie sprawiają, że osoba na diecie czuje, że czegoś musi sobie odmawiać. Oto lista 10 zwyczajów żywieniowych, które pomogą w utracie wagi w rzeczywistość.

  1. Realna ocena obecnego stanu rzeczy

Ciężko zacząć wprowadzać zmiany na lepsze, jeśli nie ma się wiedzy o tym, co właściwie robi się nie tak. Warto więc poświęcić chwilę i zastanowić się nad tym, jakie są największe i najczęstsze błędy, jakie występują w systemie żywienia danej osoby. Czy są to posiłki późno w nocy, podjadanie podczas gotowania, przejadanie się? Z wszystkimi tymi problemami może pomóc dieta pudełkowa, gdyż dostarcza ona dokładnie tyle kalorii, ile jest potrzebne do spożycia w ciągu jednego dnia.

  1. Plan działania

Jeśli do tej pory jadło się „przy okazji”, o różnych porach, bez dbania o dostarczenie organizmowi właściwych ilości wartości odżywczych, to wdrożenie w życie planu żywieniowego może być niezwykle istotnym krokiem. Catering dietetyczny daję tę przewagę, że skomponowany jest tak, by osoba na diecie nie odczuwała głodu. Zawiera też składniki, które pokrywają dzienne zapotrzebowanie na witaminy, minerały i makroelementy, więc jest to dobre rozwiązanie, by nauczyć się dobrych zwyczajów.

  1. Racjonalne zakupy

Wejście do sklepu spożywczego, gdy jest się głodnym, jest pierwszym krokiem do katastrofy. W takim stanie wszystko wydaje się niezwykle smaczne, potrzebne i wartościowe, chociaż w rzeczywistości zapewne tak nie jest. Aby wyrobić w sobie nawyk sięgania tylko po zdrowe produkty, dobrze chodzić do sklepu będąc najedzonym, wypoczętym i zrelaksowanym. Świetną opcją mogą być też zakupy on-line, w których nie działa kuszenie zapachem czy specjalnym ułożeniem produktów.

  1. Regularne posiłki

Regularność jest jednym z najważniejszych czynników odpowiedzialnych za chudnięcie. Ludzki mózg nie lubi zmian i zawsze wybiera to, co jest mu znane. Jeśli przyzwyczai się swój organizm do tego, że zawsze o tej samej porze spożywa się śniadanie, obiad i kolację, to pomiędzy tymi posiłkami nie będzie się odczuwać głodu, więc sięganie po niezdrowe przekąski przestanie być problemem. Jeśli styl życia lub praca nie pozwalają na taką regularność, to z pomocą przychodzi dieta pudełkowa – dzięki niej codziennie otrzymuje się gotowe zestawy dań, więc nie trzeba spędzać ani chwili na ich przygotowywanie.

Regularne jedzenie Regularne jedzenie jest bardzo ważne.

  1. Jedzenie ma być przyjemnością

Wiele osób traktuje jedzenie jak przykry obowiązek, szczególnie jeśli są one na diecie. A to niebywały błąd, który skutecznie zniechęca do dalszego dbania o swoją sylwetkę. Niezależnie od tego, ile kilogramów ma się do stracenia, nadal można jeść potrawy, które są przepyszne! Ograniczenie cukru lub pustych wypełniaczy nie sprawia, że produkty spożywcze stają się niesmaczne. Na początku swojej drogi z odchudzaniem warto jest sięgać po nowe dania i szukać intrygujących smaków, które będą w stanie zastąpić tłuste i słodkie potrawy.

Kolejne 5 nawyków już za tydzień!

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;