Dieta_a_sylwetka_na_lato.jpg

30 dni do bikini! Jak przygotować się na sezon plażowy?

14.6.2022

W tym roku warto wybrać się na plażę z większą pewnością siebie niż kiedykolwiek wcześniej. I niech nie będzie to związane ze spektakularną zmianą wagi czy wyrobieniem mięśni jak u kulturysty – kluczem jest czucie się dobrze ze swoim ciałem, wypoczywanie komfortowo w każdych warunkach i cieszenie się chwilą. Właściwa dieta pudełkowa i odpowiednie ćwiczenia na pewno będą miały w tym swój udział.

Jak schudnąć do wakacji?

Aby prawidłowo podejść do tematu odchudzenia, trzeba postawić sobie racjonalne i zdrowe cele. I chociaż można schudnąć kilkanaście kilogramów w miesiąc, to będzie to związane z ogromnymi wyrzeczeniami i najprawdopodobniej zakończy się efektem jo-jo. Ważne! Trzeba pamiętać, że zdrowe tempo chudnięcia zakłada zgubienie 1% masy ciała przez tydzień. Oznacza to, że osoba ważąca 70 kg może stracić ok. 3 kg w miesiąc. Niekiedy nie warto koncentrować się wyłącznie na cyfrach wyświetlanych na wadze. Piękna sylwetka nie musi być związana z kilogramami, z kolei jest nieodłączna z zadbanym ciałem. Peelingi usuwające twardy naskórek, użycie samoopalacza, a nawet zakupienie stroju kąpielowego, który świetnie podkreśli atuty figury – to drobne rzeczy, dzięki którym można szybko poprawić samopoczucie i samoocenę. Warto dodać do nich odpowiednią dietę i ćwiczenia, by cieszyć się zjawiskowym wyglądem nie tylko w sezonie plażowym.

Co jeść, by szybko schudnąć?

Latem z jednej strony kuszą pyszne, zdrowe i pełne wartości odżywczych świeże warzywa oraz owoce, z drugiej co chwilę organizowane są grille, ogniska i wypady do pubów z przyjaciółmi. Na szczęście nie trzeba z nich rezygnować, żeby wyglądać świetnie. Pomóc w tym może odchudzająca dieta pudełkowa, która zapewnia minimum kaloryczne, a jednocześnie nie dopuszcza do powstawania braków. Warto też pamiętać o tym, ab sięgać po owoce, które są naładowane witaminą C. Udowodniono, że pomagają one szybciej spalić tłuszcz, zwłaszcza podczas ćwiczeń. Wykazano, że osoby z odpowiednim poziomem witaminy C spalały o 30% więcej tłuszczu podczas umiarkowanych treningów w porównaniu do osób, u których tej witaminy było mniej. Dobrym pomysłem jest też picie szklanki wody przed posiłkiem. Dzięki temu nie tylko wypełni się żołądek, przez co szybciej osiągnie się efekt pozbycia głodu, to dodatkowo zwiększy się perystaltyka jelit, więc cała treść będzie usuwana efektywniej.

Ćwiczenia na wyrzeźbienie sylwetki

Jakikolwiek ruch jest zbawienny dla osiągnięcia wymarzonej sylwetki, jednak gdy chce się szybko zauważyć efekty, to warto postawić na ujędrniające treningi. Wśród nich największą popularnością cieszą się wypady i plank. Ćwiczenie na uda i pośladki:

  1. Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość barków i z rękami położonymi na biodrach.
  2. Zrób długi krok do przodu prawą stopą, zginając prawe kolano tak, aby udo było ułożone równoległe do podłogi.
  3. Zatrzymaj kolano na poziomie stopy, a następnie cofnij się do pozycji stojącej.
  4. Powtórz dla drugiej nogi. Ćwiczenie na brzuch:
  5. Połóż się płasko na brzuchu i wzmocnij mięśnie tułowia.
  6. Unieś ciało na palcach i łokciach – pośladki powinny znajdować się na wysokości ramion.
  7. Wytrzymaj w tej pozycji przez 30 sekund.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;