erik-witsoe-_WTyLE5f-3o-unsplash-scaled.jpg

Catering dietetyczny w czasie pandemii – zdrowe jedzenie dostarczane pod drzwi

9.4.2020

Wybierz catering dietetyczny w czasie pandemii – zdrowe jedzenie dostarczane pod drzwi! Pandemia wywołana koronawirusem (COVID-19) ma ogromny wpływ na każdy aspekt codziennego życia. Aby spowolnić rozprzestrzenianie się tej choroby, konieczne jest przestrzeganie zaleceń i postępowanie w taki sposób, by nie narazić się na zarażenie. Zdrowe odżywianie jest szczególnie ważne dla utrzymania układu odpornościowego w jak najlepszym stanie, jednak częste wychodzenie do sklepu nie jest tu dobrą i rozsądną opcją. Z pomocą przychodzi catering dietetyczny. Dlaczego warto się na niego zdecydować w tym trudnym czasie?

Wyjścia do sklepów stanowią zagrożenie

Pomimo wdrożenia nowych wytycznych nie da się całkowicie wyeliminować ryzyka zarażenia podczas robienia zakupów w sklepach stacjonarnych. Codziennie przebywa w nich od kilkuset do nawet kilku tysięcy osób. Zachowanie odstępu między nimi jest konieczne do tego, by znacznie zwiększyć swoje bezpieczeństwo, jednak niekiedy nie jest to możliwe. Dodatkowo sklepy spożywcze działają obecnie w systemie zmianowym i w niektórych godzinach obsługują wyłącznie osoby starsze, przez co dostęp do żywności może być niekiedy ograniczony.

Wybierając produkty w sklepach, które są odwiedzane przez wielu ludzi, trzeba mieć na względzie fakt, że mogły być one wcześniej dotknięte przez osobę chorą. Zaleca się zatem dezynfekcję i utylizację wszystkich opakowań zaraz po ich rozpakowaniu. Obecnie nie jest do końca pewne, ile czasu patogen może utrzymywać się na powierzchniach (w niektórych źródłach naukowych pisze się o 2 godzinach, w innych o 8, a w kolejnych nawet o 48).

Decydując się na dietę pudełkową, unika się wszystkich tych problemów. Jedzenie dostarczane jest pod drzwi domu lub mieszkania w nocy. W głównym opakowaniu znajdują się przygotowane już dania, które są zamknięte w szczelnych pojemnikach. Po przełożeniu jedzenia na talerz wystarczy więc jedynie dokładnie umyć dłonie, by zachować bezpieczeństwo.

Wirus nie przenosi się przez żywność

Trzeba pamiętać o tym, że wirus ginie podczas obróbki termicznej. Nie ma więc możliwości by przetrwał on przygotowanie pełnoprawnych posiłków, jakie znajdują się w cateringu dietetycznym. Gdy kucharze i pozostała kadra dba o zachowanie czystości, to ryzyko przeniesienia się wirusa jest znikome lub wręcz zerowe.

Koronawirusem zaraża się drogą kropelkową – oznacza to, że na COVID-19 można już zapaść podczas rozmowy, przebywając obok kaszlącej, chorej osoby lub dotykając dłonią powierzchni, na którą został naniesiony wirus i następnie przenosząc go w okolice oczu, nosa lub ust. Zamawiając dietę pudełkową, minimalizuje się ryzyko, ponieważ w całym procesie nie trzeba mieć kontaktu z drugą osobą – płatności dokonywane są on-line, a dostawca zostawia paczkę z jedzeniem pod drzwiami.

Nasze zabezpieczenia

W FitDiet kładziemy ogromny nacisk na to, by przygotowywane przez nas posiłki były bezpieczne i nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia naszych klientów. Zarówno nasi kucharze, jak i cały personel odpowiedzialny za rozwożenie paczek, nosi maski, rękawiczki i odzież ochronną. Pracownicy mają nieograniczony dostęp do środków dezynfekujących i płynów odkażających, które nanosi się na opakowania. Wybieramy też tylko takich dostawców, do których mamy pełne zaufanie i wiemy, że przestrzegają oni rygorystycznych zasad higieny i bezpieczeństwa żywności.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;