Masa-mięśniowa.jpg

Co powinny zawierać dania, które wspierają rozwój masy mięśniowej?

1.3.2019

Pięknie wyrzeźbiona sylwetka to nie tylko wymagające treningi, ale przede wszystkim odpowiednie żywienie. Można spędzać wiele godzin na siłowni, a mimo tego nadal nie uzyskiwać pożądanych wyników. Dieta pudełkowa dla osób aktywnych fizycznie może być kluczem do zniwelowania tego problemu, ponieważ posiada wyselekcjonowane składniki sprzyjające rozwojowi masy mięśniowej. Co należy do tej grupy? Co powinny zawierać dania, które wspierają rozwój masy mięśniowej?

Mięso dobrej jakości

Wołowina zawiera wiele związków sprzyjających wzrostowi mięśni, w tym żelazo, cynk i witaminy z grupy B. Co ważniejsze, zapewnia organizmowi wysokiej jakości białko i wysoki poziom aminokwasów, który działa z insuliną, aby pobudzić wzrost mięśni. Nie inaczej jest z białym mięsem kurczaka, które jest ważne dla budowy i naprawy tkanek, zdrowia kości i utrzymania prawidłowej wagi. Catering dietetyczny dla sportowców zakłada spożycie przynajmniej jednej porcji mięsa w ciągu dnia, które jest przyrządzone w taki sposób, by nie podbijać sztucznie kaloryczności.

Zdjęcie ćwiczącej pary Mięśnie to nie tylko siłownia. Co powinny zawierać dania, które wspierają rozwój masy mięśniowej?

Jajka

Jajka mogą być uznawane za najlepsze źródło odzwierzęcego białka, dodatkowo zawierają dziewięć niezbędnych aminokwasów, a także odpowiedni rodzaj tłuszczu i witaminę D. Przygotowując dania samodzielnie trzeba jednak pamiętać o tym, aby wybierać jajka wolne od antybiotyków, więc powinno się sięgać po „zerówki” lub po produkty od małych gospodarstw.

Ryby

Ryby są bogate w białko i choć niektóre rodzaje mają wysoką zawartość tłuszczu, to są one bogate w kwasy tłuszczowe omega-3. Omega-3 są niezbędne w jadłospisie, ponieważ zapewniają prawidłowe funkcjonowanie licznych procesów organizmu, takich jak metabolizm, zapamiętywanie czy poprawa nastroju. Ryby powinno jadać się przynajmniej raz w tygodniu, więc dieta pudełkowa może być tu niezwykle pomocna.

Płatki owsiane

Owsianka jest doskonałym źródłem węglowodanów ze względu na niską wartość wskaźnika glikemicznego i to, że jest minimalnie przetworzona. Taka żywność może zwiększyć utratę tłuszczu u osób, które chcą schudnąć i zapewnić stałe źródło węglowodanów do zachowania zdrowych mięśni. Dodatkowo stanowi świetną podstawę dla wszelakich deserów i słodkich śniadań.

Całe ziarna

Całe ziarna trawią się bardziej wydajnie i dostarczają więcej składników odżywczych niż ziarna rafinowane. Promuje to stały poziom energii i poprawia ogólny stan zdrowia. W szczególności brązowy ryż może pomóc w podniesieniu poziomu hormonu wzrostu, który jest kluczowy dla pobudzenia rozbudowy masy mięśniowej i utraty tkanki tłuszczowej.

Owoce i warzywa

Owoce i warzywa pełne są przeciwutleniaczy, które są niezbędne dla zdrowego funkcjonowania układu odpornościowego. Zapewniają również mnóstwo innych składników odżywczych, takich jak witamina C, witamina E i beta-karoten. Dieta pudełkowa dla sportowców bogata w rośliny to także źródło błonnika, który pomaga w prawidłowym trawieniu i pobraniu właściwych składników.

Jeśli interesuje Cię dieta pudełkowa dla sportowców składająca się ze staranie wyselekcjonowanych produktów, zajrzyj na stronę dotyczącą diety PowerFit.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;