Dotrzymaj-noworocznych-postanowień-dzięki-diecie-pudełkowej-top.jpg

Dieta dla sportowca? Zobacz, jaka będzie dla Ciebie idealna!

16.6.2020

Dieta dla sportowca? Zobacz, jaka będzie dla Ciebie idealna! Niekiedy porady żywieniowe, specjalne programy ćwiczeń i dieta pudełkowa mogą być skierowane do osób, które są bardzo aktywnie fizycznie. Jednak większość ludzi nie ma tak ogromnego zapału i sport traktuje bardziej jako formę rozrywki i dobrą zabawę. I takie podejście jest jak najbardziej godne pochwały! Co należy jeść i jaki catering dietetyczny wybrać, gdy nie ma się ściśle określonych ram treningowych?

Ustalenie zapotrzebowania organizmu

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że każda osoba ma inne zapotrzebowanie na kalorie czy nawet mikro- i makroskładniki. Wynika to z ogólnej kondycji zdrowotnej, przebytych chorób, wykonywanej pracy czy częstotliwości stresujących wydarzeń w życiu. Do tego niezwykle ważne jest to, kiedy i jaki sport uprawia. Warto więc przeanalizować wszystkie z tych aspektów, a następnie zdecydować się na taki catering dietetyczny, który będzie w stanie pokryć określone zapotrzebowanie.

Nie można tu również zapominać o celach, jakie chce się osiągnąć dzięki diecie pudełkowej. Jeśli ma ona wspomóc budowanie mięśni, to musi być bogata w proteiny, z kolei jeśli ma przyczynić się do chudnięcia, to musi zapewniać ujemny bilans kalorii.

Co wybrać?

Pomimo różnorodności i odmiennych wymagań, dla uproszczenia można jednak założyć dwa najpopularniejsze scenariusze. W pierwszym z nich dieta pudełkowa ma być idealna dla kobiety w wieku 30 lat, która wykonuje pracę biurową i w weekend poświęca 8 godzin na jazdę rowerem. Zależy jej także na schudnięciu. W tym przypadku plan LifeFit 1200 lub 1500 kcal powinien się sprawdzić. Drugi przypadek dotyczy 25-letniego mężczyzny, który pracuje fizycznie i co dwa dni odwiedza siłownie, bo chce zbudować imponującą masę mięśniową. Dieta PowerFit 3500 lub 4000 kcal może być dla niego niezwykle pomocna.

O czym warto pamiętać?

Catering dietetyczny, niezależnie od tego, ile kalorii dostarcza, zawsze będzie w stanie uzupełnić zapotrzebowanie na mikro- i makroskładniki. Dlatego nawet niewielka aktywność fizyczna, dokonywanie dobrych wyborów żywieniowych, jedzenie odpowiednich porcji i przestrzeganie kilku prostych zasad pomoże osiągnąć cele związane z prowadzeniem zdrowego trybu życia.

Osoby, które sport traktują jak zabawę i sposób na miłe spędzanie czasu, są w o wiele lepszej sytuacji niż te, dla których aktywność fizyczna jest katorgą. Warto więc wspierać w sobie to pozytywne podejście i wykrzesać z niego wszystko to, co najlepsze dla osiągania założonych celów. Zarówno chudnięcie, jak i budowanie zjawiskowej sylwetki, będzie w takim przypadku przyjemnym, bezproblemowym doświadczeniem. Szczególnie wtedy, gdy wybierze się właściwy catering dietetyczny i dostosowany do potrzeb plan żywieniowy.

Warto więc pamiętać o najważniejszych wskazówkach dotyczących dobrego odżywiania:

  • różnorodność i smak są kluczem do powodzenia diety,
  • jedzenie ma sprawiać przyjemność,
  • należy unikać przetworzonych produktów,
  • dieta musi być bogata w warzywa, owoce, strączki i produkty pełnoziarniste,
  • niskotłuszczowe artykuły są tak samo smaczne, jak ich tradycyjne odpowiedniki,
  • zioła i przyprawy są niezwykle ważnymi elementami diety i warto uatrakcyjniać nimi dania. keywords: "Dieta dla sportowca" description: "Dieta dla sportowca? Jaka będzie dla Ciebie idealna! Co należy jeść i jaki catering dietetyczny wybrać, gdy nie ma się ściśle określonych ram treningowych? "

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;