dieta_pudełkowa.jpg

Jaka dieta pudełkowa jest najlepsza na odchudzanie?

10.11.2022

Bardzo często można spotkać się z dość niefortunnym stwierdzeniem, sugerującym, że do schudnięcia wystarczy zacząć jeść właściwe produkty. Jednak zapomina się o tym, że zrzucenie kilogramów może być wyzwaniem, biorąc pod uwagę kulturę żywieniową, nawyki i coraz łatwiejszy dostęp do wysoko przetworzonych produktów. Warto więc sięgnąć po dietę pudełkową na schudnięcie, dzięki której osiągnięcie wymarzonej sylwetki będzie łatwiejsze.

Czym właściwie jest odchudzanie?

Utrata i przyrost masy ciała obracają się wokół spożycia i wydatkowania kalorii. Mówiąc najprościej, traci się na wadze, gdy spożywa się mniej kalorii, niż zużywa. W teorii jest to wszystko, co trzeba wiedzieć, żeby zgubić zbędne kilogramy – trzeba jeść w ramach swojego budżetu kalorycznego i spalić wymaganą liczbę kalorii.

Jednak samo określenie, ile kalorii potrzebuje organizm, nie wystarczy. W końcu dwa burgery (600 kalorii), dwa plasterki pizzy (500 kalorii) i dwa pączki (400 kalorii) mogą mieścić się w dziennym zapotrzebowaniu na 1500 kalorii, ale te niezdrowe wybory żywieniowe w końcu doprowadzą do innych problemów, takich jak wysoki poziom cholesterolu i cukru we krwi.

Aby schudnąć zdrowo, trzeba również zadbać o zbilansowany plan diety, który obejmuje wszystkie grupy żywności i zapewnia niezbędne składniki odżywcze. Takie rozwiązanie zapewnia catering dietetyczny, a szczególnie opcja SlimFit jest kierowana do osób odchudzających się.

Najlepsza dieta na odchudzanie

Żadna pojedyncza żywność nie dostarcza wszystkich kalorii i składników odżywczych, których organizm potrzebuje, aby działać prawidłowo. Dlatego zalecana jest zbilansowana dieta składająca się z makroelementów, takich jak węglowodany, białko i tłuszcze oraz mikroelementów, takich jak witaminy i minerały.

Najlepsza dieta na odchudzanie to połączenie czterech głównych grup żywności:

  • owoców i warzyw,
  • zbóż i roślin strączkowych,
  • mięsa, ryb i produktów mlecznych
  • tłuszczów i olejów.

Co więcej, równie ważna jest wiedza o tym, jak podzielić grupy żywności, przydzielić wielkości porcji i jaki jest odpowiedni czas na jedzenie.

Plan diety odchudzającej o wartości 1200 kalorii

Wiele można powiedzieć o tym, co składa się na idealną dietę. Jednak liczne czynniki wpływają na zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Może się ono zmieniać w zależności od płci, wieku, stanu zdrowia, wykonywanego zawodu, a nawet uwarunkowania genetycznego do odkładania się masy tłuszczowej.

Nawet tak z pozoru nieistotny czynnik, jak miejsce zamieszkania decyduje o tym, czy danej osobie będzie trudniej schudnąć – np. nad morzem dostęp do świeżych ryb, które są świetnym źródłem białka i omega 3 niezbędnych w odchudzaniu, jest o wiele łatwiejszy niż w innych częściach Polski. W grę wchodzą też preferencje żywieniowe, ponieważ posiłki wegetarian czy wegan znacznie różnią się od spożywanych posiłków przez wszystkożerców.

Warto więc skorzystać z przygotowanych przez specjalistów planów diet pudełkowych. Dzięki temu można mieć pewność, że otrzyma się przepyszne jedzenie, wartości widoczne na wadze zaczną spadać, a jednocześnie dostarczy się swojemu organizmowi wszystkiego, co jest niezbędne do zdrowego, prawidłowego i wydajnego funkcjonowania.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;