Jak-nie-znudzic-sie-nowa-dieta.jpg

Jak nie znudzić się nową dietą?

15.2.2021

Jak nie znudzić się nową dietą? Większość ludzi nie przechodzi na dietę, ponieważ jest to zabawne lub inspirujące – najczęściej jest ona podobna do tortur dla wielu osób. Jednak w rzeczywistości wcale nie musi tak być! Sekret tkwi w tym, by zdrowe odżywianie stało się stałym elementem stylu życia, a nie restrykcyjną dietą. Jak tego dokonać? Pomóc w tym może odpowiednio dobrany do potrzeb catering dietetyczny i trzymanie się kilku bardzo prostych (i przyjemnych) zasad.

Liczby to nie dieta

Problem z dietami w klasycznym ujęciu i tym, dlaczego zazwyczaj „nie działają”, jest taki, że trudno się ich trzymać. Mogą być naprawdę wyczerpujące, a po kilku dniach trzymania się wytycznych nie ma się już siły na notoryczne liczenie kalorii. Naukowcy przebadali mnóstwo diet, a badania pokazują, że:

 • większość osób na nowej, restrykcyjnej diecie straci 5–10% masy ciała w ciągu pierwszych 6 miesięcy;
 • w ciągu 4-5 lat nawet dwie trzecie z tych osób wróci do pierwotnej wagi lub będzie ważyło znacznie więcej;
 • powtarzająca się utrata i przybieranie na wadze wiąże się z chorobami układu krążenia, udarem, cukrzycą i zaburzeniami funkcji odpornościowych.

Eksperci twierdzą, że zamiast odchudzania się, najlepszym wyborem jest umiarkowane jedzenie i ćwiczenia. Skoncentrowanie się na spożyciu bardziej świeżych, zdrowych produktów pełnowartościowych oraz wyeliminowanie tłustej, słodkiej i przetworzonej żywności jest kluczem do zdrowia, prawdopodobnej utraty wagi i lepszego samopoczucia. Decydując się na dietę pudełkową można spełnić wszystkie te warunki!

Najważniejsze zasady tworzenia diety, która zmieni się w nawyk

 1. Zamiast restrykcji – wybór

Dieta powinna polegać na dokonywaniu zdrowych wyborów i ograniczaniu żywności według własnego uznania. Nie ma absolutnie potrzeby głodowania, w rzeczywistości jest to szkodliwe i tak może spowolnić metabolizm. Jeśli od początku będzie się dla siebie zbyt surowym, nie będzie się w stanie utrzymać nawyków żywieniowych. Warto wybierać taką zdrową żywność, którą lubi się jeść. Takie smakołyki obejmują np.:

 • wędzonego łososia,
 • oliwki,
 • jogurt grecki,
 • suszone pomidory,
 • awokado,
 1. Reguła 90:10

To bardzo prosta zasada, w której 90% obejmuje zdrowe pożywienie, a 10% jest jedzeniem dla przyjemności. Oznacza to, że jeśli podczas spotkania z przyjaciółmi wszyscy jedzą lody, to nie trzeba odwracać wzroku, „by nie kusiło”, a można ze spokojnym sumieniem zjeść swoją porcję pyszności. Warto, aby te 10% zawsze było wykorzystywane społecznie, a nie należy go zużywać na podjadaniu chipsów podczas samotnego oglądania ulubionego serialu, ponieważ są to nawyki, które trzeba przełamać.

 1. Nowe składniki

Warto podjąć wyzwanie, aby co tydzień gotować z jednym nieznanym produktem. Spożywanie różnorodnej naturalnej żywności ze wszystkich grup dostarcza szerokiego spektrum składników odżywczych i fitochemikaliów, które zapewniają zdrowie, energię i szczęście. Ponadto złożona dieta jest doskonała dla przyspieszenia pracy układu trawiennego. Dobrym pomysłem jest eksperymentowanie z cateringiem dietetycznym, aby w końcu wybrać taki typ diety, który będzie idealnie dopasowany do gustu i potrzeb.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;