zdrowe-posiłki.jpg

Jak zdrowe posiłki pomagają poprawić relacje z innymi ludźmi?

18.1.2019

Jak zdrowe posiłki pomagają poprawić relacje z innymi ludźmi? Jednym z nieoczekiwanych rezultatów, których można doświadczyć po zastosowaniu diety pudełkowej, jest podniesienie się jakości relacji z innymi ludźmi. Brzmi to niewiarygodnie, prawda? A jednak ma przełożenie w rzeczywistości i osoby, które jedzą zdrowo, mają lepszy kontakt z bliskimi i rzadziej zdarzają się im konfliktowe sytuacje. Dlaczego tak się dzieje?

Poczucie własnej wartości a zdrowe posiłki

Kiedy osoba czuje się fantastycznie w swoim ciele i cieszy się z tego, jak wygląda, zupełnie zmienia się jej nastawienie do świata. Prezentuje sobą siłę, sprawność, lekkość, piękno, zdrowie, blask, a to wszystko jest podstawą do zbudowania pozytywnej relacji… z samym sobą! To właśnie ten aspekt jest niezwykle ważny w kontekście życia w społeczeństwie – zła, sfrustrowana, niepewna siebie osoba może mieć ogromne problemy z tym, aby nawiązywać kontakt z innymi. Jej myśli skupiają się na wadach, zasadach i założeniach, że jest ciągle oceniania, a za takie odczucia odpowiedzialna jest biochemia mózgu.

Niezdrowa dieta powoduje zaburzenia wielu obszarów w organizmie. Odpowiedzialna jest między innymi za nieprawidłową gospodarkę hormonalną czy niedobory składników odżywczych i witamin. To z kolei może powodować zmęczenie, ból, rozdrażnienie, szybkie odkładanie się tłuszczu, a także pojawienie się licznych poważnych chorób, w tym depresji i stanów lękowych. Catering dietetyczny zapewnia optymalną dawkę wszystkich niezbędnych składników, dzięki czemu ciało może działać prawidłowo, a dodatkowo promuje spalanie zbędnych kilogramów, więc praca nad poprawą własnego poczucia wartości jest o wiele prostsza.

Stół z zastawą, jabłkami i chlebem Jak zdrowe posiłki pomagają poprawić relacje z innymi ludźmi?

Rutyna budująca związki

Jeśli posłucha się historii małżeństw, rodzin lub przyjaciół, którzy od lat żyją ze sobą w permanentnej zgodzie, to można zauważyć, że łączy je wspólne spożywanie posiłków. Osoby, które mogą pozwolić sobie na wzajemne poświęcenie czasu, rzadziej się kłócą. Dieta pudełkowa daje możliwość cieszenia się z dań w gronie rodzinnym, ponieważ nie tylko zyskuje się dzięki niej czas, który musiałby być spędzony na przygotowywanie posiłków, ale również jest dostarczana zawsze o tej samej porze. Dzięki temu łatwiej jest dostosować harmonogram wszystkich członków rodziny w taki sposób, by wspólnie zjeść zdrowe i pyszne dania.

Wspólny cel jednoczy

Zmiana własnych nawyków żywieniowych i chęć zadbania o siebie, to dla wielu osób trudny proces, który ciężko im pokonać w samotności. Tym bardziej jeśli ktoś nie posiada wystarczającej wiedzy w tym temacie i musi poświęcać sporo godzin na to, żeby znaleźć odpowiednie przepisy, wybrać w sklepie składniki, a następnie przygotować z nich zdrowe danie. Ogranicza to w znacznym stopniu możliwość przebywania z bliskimi i skutkuje skoncentrowaniem się wyłącznie na sobie.

W przypadku cateringu dietetycznego ten problem znika – prosto do domu dostarczane się dania, które są nie tylko odpowiednio skomponowane, ale są również niezwykle smaczne. Dzięki temu łatwiej do zmian w odżywianiu przekonać innych członków rodziny, a wspólne określanie celów i dążenie do nich jest niezwykle motywujące.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;