Jaka-dieta-bedzie-najlepsza.jpg

Jaka dieta będzie najlepsza? Jak wybrać prawidłowy plan żywieniowy?

15.4.2022

Jaka dieta będzie najlepsza? Jak wybrać prawidłowy plan żywieniowy? Na samym początku drogi, która wiąże się ze zmianą stylu życia, można poczuć się przytłoczonym. Tysiące opcji, rozpiski kaloryczne, wymagania dotyczące makro- i mikroskładników, które są uzależnione od trybu i poziomu aktywności fizycznej. Bardzo łatwo się w tym wszystkim pogubić. Jak zatem dobrać właściwą dla siebie dietę pudełkową i na co zwracać uwagę, by była ona dopasowana do potrzeb?

Jaka dieta będzie najlepsza? Czym jest catering dietetyczny?

Przed wyborem diety pudełkowej warto dowiedzieć się, czym ona właściwie jest i czy będzie pomocna dla danej osoby. Catering dietetyczny zapewnia pełnowartościowe, zbilansowane posiłki o jakości restauracyjnej, które dopasowane są do konkretnych planów żywieniowych. Oznacza to, że cechują się one ustaloną kalorycznością i będą zawierać tylko takie produkty, które na danym jadłospisie są dopuszczalne. Dla przykładu dieta wegetariańska 1800 kcal będzie składała się z innych posiłków niż dieta dla sportowców 3000 kcal.

Catering dietetyczny można zakupić na kilka dni lub od razu np. na trzy miesiące z góry (im dłuższy okres, tym na większy rabat można liczyć). Dodatkowym plusem jest to, że można zdecydować, czy posiłki mają być dostarczane w weekendy, co wpływa na cenę całego zamówienia.

Jedzenie dostarczane jest we wszystkie wskazane dni pod same drzwi wcześnie rano. Dzięki temu niezależnie od tego, o które je się śniadanie, na pewno będzie ono już gotowe. Dzienny zestaw składa się z pięciu posiłków, które obejmują:

  • śniadanie,
  • drugie śniadanie,
  • obiad,
  • podwieczorek,
  • kolację.

Opcje dietetyczne dzielą się na kilka grup, które z kolei mają swoje podkategorie. Warto początkowo skoncentrować się tylko na trzonie każdej z nich, by łatwiej było dobrać je do swoich preferencji.

Diety warzywne i oczyszczające

Zdrowe oczyszczanie ma na celu detoksykację, przywrócenie równowagi i rewitalizację organizmu, dając układowi trawiennemu przerwę od konserwantów, dodatków, wysoko przetworzonej żywności, pszenicy, glutenu, mięsa i cukru.

W tej grupie warto decydować się na mniej radykalne diety i wybierać takie, które eliminują tylko poszczególne składniki (np. dieta VegeFit czy NoLactoseFit). Warto pamiętać, że nawet eliminacyjna, ale zbilansowana dieta, może być zdrowa i bezpieczna dla organizmu w dłuższej perspektywie.

Diety niskokaloryczne

Plan ~1200 kalorii to bardzo popularny wybór posiłków odchudzających, który cieszy się zainteresowaniem kobiet. Należy jednak pamiętać o tym, że najważniejsze dla utraty wagi jest to, by utrzymywać ujemny bilans kaloryczny. Nie musi być od drastyczny, by widoczne były efekty. Warto więc skorzystać z dostępnych w internecie kalkulatorów i sprawdzić, ile rzeczywiście kalorii jest potrzebnych, by móc zdrowo funkcjonować.

Dla przykładu kobieta ważąca 50 kg, mierząca 165 cm, mająca 35 lat i prowadząca głównie siedzący tryb życia, będzie potrzebowała ok. 1400 kcal dziennie – tyle „spali” podczas przemieszczania się, jak i zużyje jej organizm do wykonywania wszystkich niezbędnych procesów.

Diety wysokokaloryczne

Plany żywieniowe, które zakładają znaczne spożycie kalorii, skierowane są głównie do sportowców i osób bardzo aktywnych fizycznie. Podczas komponowania takiej diety pudełkowej zwraca się uwagę nie tylko na ilość kalorii, ale również białka, które jest najważniejszym budulcem mięśni.

PowerFit będzie idealnym wyborem dla wszystkich, którzy wolą skoncentrować się na wymagających treningach, a nie na długim przygotowywaniu zdrowych dań.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;