Spaghetti_bolonez-40-of-43.jpg

Jakie produkty sprzyjają odchudzaniu?

23.2.2019

Często powodem nadmiernej ilości kilogramów nie jest fakt, że je się za dużo, ale to, co się spożywa. Można przyjąć 2000 kalorii w jednym tłustym i niezdrowym daniu lub też dostarczać je przez cały dzień w postaci pysznych potraw. Catering dietetyczny zakłada, że pokarmy przechodzą przez inne szlaki metaboliczne w organizmie, więc mogą mieć bardzo różny wpływ na odczuwanie głodu, poziom hormonów i liczbę spalanych kalorii. Wybiera się więc takie produkty, które w rzeczywisty sposób wspomagają odchudzanie. Jakie produkty sprzyjają odchudzaniu? Co się zalicza do tej wyjątkowej grupy?

Pełne ziarna

Ustalmy to raz na zawsze: węglowodany z odpowiedniego źródła są niezbędnym i dobrym pokarmem. W rzeczywistości są one jednym z produktów spalających tłuszcz, ponieważ spożywanie pełnych ziaren zapewnia komfort i powstrzymuje od przejadania się. Dieta pudełkowa powinna więc zawierać kasze, brązowy ryż, kukurydzę w różnych odsłonach czy ziemniaki. Te, pomimo swojej złej sławy, są źródłem wysokiej jakości węglowodanów, a złego PR dorobiły się dzięki frytkom czy zapiekankom, które rzeczywiście są tuczące.

Orzechy i migdały

Mało osób przyjmuje ten fakt do świadomości, ale żeby pozbyć się z organizmu tłuszczu, trzeba mu dostarczyć… tłuszczu! Należy tylko wiedzieć, po jakie sięgać. Te dostępne w orzechach, nasionach i tłoczonych na zimno olejach mogą przyczynić się nie tylko do szybszej utraty kilogramów, ale również wpłynąć na poprawę nastroju czy wygląd włosów i paznokci. Tłuszcze są bowiem niezbędne do wchłaniania niektórych witamin, a także stanowią najważniejsze źródło energii. Orzechy włoskie są jednym z najlepszych nienasyconych źródeł kwasów tłuszczowych omega-3, a migdały zapewniają dodatkową korzyść w postaci wapnia budującego kości.

[caption id="attachment_1582" align="aligncenter" width="480"]Zdrowe jedzenie Zdrowe produkty są wokół nas. [/caption]

Jabłka i gruszki

Co łączy te produkty? Zawierają flawonoidy, czyli naturalne substancje chemiczne, które mogą mieć działanie zwalczające tłuszcz. Według badań przeprowadzonych w American Journal of Clinical Nutrition udało się ustalić, że kobiety, które spożywały regularnie owoce, miały o 62% mniejsze szanse na ujawnienie się problemów związanych z otyłością. Dieta pudełkowa może zatem zawierać przepyszne desery, które skomponowane są na bazie owoców. Jest to świetna wiadomość dla wszystkich tych, którym odchudzanie kojarzy się z odmawianiem sobie przyjemności.

Ryby

Otrzymanie większej ilości kwasów tłuszczowych omega-3 z tłustych ryb, takich jak łosoś, może być dokładnie tym, co przyczyni się do uzyskania spektakularnej sylwetki, wynika z badań przeprowadzonych w British Journal of Nutrition. Catering dietetyczny skierowany do osób, które chcą przyspieszyć swój proces odchudzania, może więc zawierać nie tylko łososia, ale również inne ryby, takie jak makrela, śledź lub konserwowy tuńczyk.

Zielona herbata

Zadziwiające jest to, jak często ludzie sięgają po słodzone, gazowane napoje, gdy rozwiązanie choć części ich problemów z nadmierną tuszą znajduje się tuż obok na innej półce w markecie. Napary ziołowe i herbaty, szczególnie ta zielona, sprawdzają się świetne, jeśli chodzi o oczyszczanie organizmu i odchudzanie. Dzieje się tak dlatego, że zawierają one katechiny, które zwiększają metabolizm i tempo, w jakim wątroba spala tłuszcz.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;