Zdrowa-dieta.jpg

Małe zmiany w żywieniu, które robią ogromną różnicę

12.8.2019

Jakie są małe zmiany w żywieniu, które robią ogromną różnicę? Schudnięcie kojarzy się wielu osobom wyłącznie z restrykcyjnymi zasadami i ograniczeniami. Jednak tak naprawdę to niewielkie zmiany są w stanie dać największe rezultaty. Bardzo często nie trzeba diametralnie zmieniać swojego stylu życia, by móc w zdrowy sposób tracić na wadze. Catering dietetyczny i inne narzędzia, które promują nabywanie odpowiednich nawyków żywieniowych, są tutaj kluczem – najważniejsze jest to, aby metamorfoza była praktyczna, trwała i łatwa. Jak to osiągnąć?

Jedz świadomie – włącz światło, wyłącz muzykę

Ludzie, którzy jedzą świadomie, spożywają około 39 procent mniej kalorii i dokonują zdrowszych wyborów żywieniowych niż ci, którzy jedzą w pośpiechu, przy słabym świetle i włączonym telewizorze. Badana ukazały, że osoby niezwracające uwagi na to, w jakich warunkach spożywają posiłki, przyjmowały aż o 373 więcej kalorii!

Oszukuj swój mózg

Ludzki mózg nie lubi zmian i preferuje proste schematy. Jeśli widzi, że talerz jest pełen po brzegi, od razu zakłada, że po takiej porcji można poczuć się sytym. Kiedy więc ogromne talerze zamieni się na mniejsze, dyskomfort związany ze stopniowym ograniczaniem porcji będzie wręcz niezauważalny. Dieta pudełkowa podobnie oddziałuje na umysł – mózg łączy dostarczane jedzenie z czymś kalorycznym i „zakazanym”. Dlatego, jeśli zamiast tłustej pizzy dostanie warzywną zupę, to będzie pewien, że to zaspokoi głód na wiele godzin.

[caption id="attachment_4755" align="aligncenter" width="960"]Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.[/caption]

Codziennie jedź śniadania

Chociaż wiele osób nie czuje się komfortowo na samą myśl o tym, że zaraz po przebudzeniu miałoby coś zjeść, to tysiące badań udowodniły, że śniadanie rzeczywiście wpływa na to, jak działa organizm przez cały dzień. Pożywne, pełnowartościowe danie jest w stanie przyspieszyć metabolizm i sprawić, że nie będzie się miało ochoty na podjadane między posiłkami.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów, takich jak cykl dobowy i faktyczne potrzeby organizmu. Jeśli ktoś wstaje bardzo wcześnie i wie, że nie jest w stanie nic przełknąć, to lepiej, aby pierwszy posiłek zjadł np. w pracy po godzinie lub dwóch. Dla takich osób dieta pudełkowa będzie świetnym wyborem, ponieważ wystarczy zapakować przygotowane dania i jeść je wtedy, kiedy ma się na to ochotę.

Nie rezygnuj z ulubionych smakołyków

Wyrzucenie wszystkich ulubionych potraw może od razu sprawić, że odchudzanie wyda się niekończącą męczarnią. Drastycznie ograniczona dieta nie jest zrównoważona, a poczucie niezadowolenia może ostatecznie dawać efekt odwrotny do zamierzonego – wiele osób po kilku dniach „diety” szybko rekompensuje sobie niedostatki nadmierną ilością swoich ukochanych przysmaków. Jak wynika z badań, codzienne delektowanie się małą przekąską naprawdę nie zaszkodzi wysiłkom związanym z odchudzaniem.

Warto tu jednak pokreślić jedną rzecz – najważniejszy jest zdrowy rozsądek i umiar. Hamburger z sieciówki, kilka kanapek z serem i majonezem, tabliczka czekolady – wszystkie te rzeczy zjadane codziennie w oczywisty sposób zaszkodzą zdrowiu i nawet jeśli inne posiłki będą pochodziły z cateringu dietetycznego, to nie można liczyć na spektakularne efekty odchudzania.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;