Oczyszczanie-organizmu-–-detoksykacja-dzięki-diecie-top.jpg

Oczyszczanie organizmu – detoksykacja dzięki diecie

25.1.2019

Oczyszczanie organizmu pomaga w wielu sytuacjach. Detoksykacja jest naturalnym procesem organizmu, który neutralizuje i eliminuje związki mogące potencjalnie szkodzić zdrowiu. Zalicza się do nich produkty odpadowe, jakie powstają w wyniku normalnej aktywności komórkowej oraz substancji chemicznych obecnych w środowisku, żywności i wodzie. Dzięki stosowaniu właściwiej diety pudełkowej możliwe jest znaczne przyspieszenie procesu oczyszczenia organizmu.

Czym jest detoksykacja?

Przyjęło się, że detoks jest rozpatrywany przede wszystkim w kontekście leczenia uzależnienia od alkoholu lub narkotyków. Jednak termin ten jest również używany w odniesieniu do krótkoterminowej zmiany żywienia, np. diety pudełkowej, która zdaniem zwolenników może ułatwić usuwanie toksyn i promować utratę wagi.

Badania naukowe sugerują, że wiele substancji chemicznych, które przyjmuje się codziennie przez żywność, wodę i powietrze, może się osadzać w komórkach tłuszczowych. Toksyny obejmują m.in. pestycydy, antybiotyki i hormony w mięsie, chemikalia z opakowań, domowe środki czystości, detergenty, dodatki do artykułów spożywczych, metale ciężkie, smog, narkotyki i dym papierosowy – lista jest bardzo długa i miejscami przerażająca.

Zanieczyszczenie organizmu może prowadzić do wielu schorzeń i jest powiązane z brakiem równowagi hormonalnej, upośledzoną funkcją immunologiczną i niedoborami żywieniowymi. Objawy obejmują również niestrawność, słabą koncentrację, zmęczenie, bóle głowy, nieświeży oddech i ból mięśni.

Oczyszczanie organizmu – detoksykacja dzięki diecie Detoksykacja jest naturalnym procesem organizmu, który neutralizuje i eliminuje związki mogące potencjalnie szkodzić zdrowiu.

Dieta a oczyszczanie organizmu

Istnieje wiele różnych rodzajów diet oczyszczających, na ogół jednak stosują one te same zasady:

  • zminimalizowanie ilości przyjmowanych chemikaliów, poprzez spożywanie żywności ekologicznej,
  • wybór produktów, które dostarczają witamin, składników odżywczych i przeciwutleniaczy, jakich organizm potrzebuje do detoksykacji,
  • sięganie po pokarmy bogate w błonnik i wodę, które zwiększają częstotliwość wypróżnień i oddawania moczu.

Jakie produkty są zakazane lub polecane w cateringu dietetycznym zależy od konkretnej diety detoksykacyjnej. Niektóre obejmują wyłącznie soki lub płyny do picia, inne dopuszczają skomplikowane dania z warzyw i owoców. W większości jadłospisów sięga się więc po rośliny składające się głównie z wody. Do tego grona można zaliczyć:

  • pomidory – są bogate w potas i likopen,
  • ogórki – zawierają chlor, krzem, siarkę, potas, wapń i fosfor,
  • pietruszki – przyspieszają metabolizm i mają właściwości bakteriobójcze,
  • cytryny – wykazują silne działanie oczyszczające, wspierają pracę układu pokarmowego i immunologicznego,
  • jabłka – dzięki wysokiej zawartości witaminy C, która stanowi najlepszy antyoksydant, jabłka powinny być dodatkiem w każdej diecie oczyszczającej.

Warto pamiętać o tym, że toksyny w głównej mierze kumulują się w tkance tłuszczowej, więc wraz z jej spalaniem usuwa się je z organizmu. Niezwykle pomocne więc przy oczyszczaniu organizmu ze szkodliwych związków jest pozbycie się zbędnych kilogramów dzięki odpowiednio skomponowanej diecie pudełkowej – w tym przypadku właściwe będą plany SlimFit oraz LifeFit.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;