odchudzanie.jpg

Od czego zacząć odchudzanie?

15.5.2023

Osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, często zastanawiają się, od czego zacząć odchudzanie. To pytanie jest jak najbardziej uzasadnione, ponieważ o wiele łatwiej jest zrezygnować z diety, ćwiczeń i planów, jeśli nieodpowiednio zacznie się cały proces. Warto więc znać kilka podstawowych rad dotyczących odchudzania, które mogą okazać się szczególnie pomocne na samym początku drogi do pięknej sylwetki.

Decyzja o odchudzaniu i co dalej?

Zrzucanie kilogramów to nie tylko zyskanie smuklejszego ciała, ale przede wszystkim poprawa stanu zdrowia. Mając mniej tkanki tłuszczowej, ogranicza się ryzyko wystąpienia chorób takich jak cukrzyca, nadciśnienie czy choroby serca. Co więcej, osoby z niższą wagą zazwyczaj czują się lepiej, bardziej aktywnie spędzają czas, a ich tryb życia w naturalny sposób staje się zdrowszy.

Uświadomienie sobie plusów zrzucenia kilogramów często powoduje podjęcie natychmiastowej decyzji o przejściu na jakąkolwiek dietę. Najczęstszym błędem na początku diety odchudzającej jest głodzenie się. W ten sposób organizm zaczyna magazynować tłuszcz, jednocześnie tracąc energię. Innym błędem jest rezygnacja z pełnowartościowych posiłków, które powinny być fundamentem żywieniowym. Warto pamiętać o tym, aby spożywać zbilansowane posiłki, w których nie brakuje warzyw i białka.

Jakie ćwiczenia wybrać?

Aby najlepiej wspomóc proces spalania tłuszczu, warto wybierać ćwiczenia interwałowe, takie jak np. biegi na zmianę z chodzeniem czy treningi HIIT. Ćwiczenia te charakteryzują się intensywnością, która przyspiesza spalanie tłuszczu, a dodatkowo pobudzają metabolizm na dłuższy czas.

Jednak nie wystarczy tylko ćwiczyć, aby zrzucić zbędne kilogramy. Aktywność fizyczna to ważny element odchudzania, ale to dieta odpowiada za większość postępów w utracie wagi. Bez odpowiedniej diety pudełkowej, ćwiczenia będą niewystarczające, dlatego warto zadbać o to, aby była zbilansowana i pełnowartościowa.

Dieta a odchudzanie

Dieta pudełkowa to specjalnie przygotowane posiłki, które przychodzą prosto do Twojego domu. Charakteryzują się one tym, że są zdrowe, pełnowartościowe i zbilansowane, a dodatkowo idealnie dopasowane do Twojego zapotrzebowania kalorycznego. Catering dietetyczny daje Ci pewność, że otrzymujesz jedzenie, które jest smaczne i skuteczne w procesie odchudzania.

Catering dietetyczny to dobry wybór dla osób odchudzających się. Dzięki temu, że posiłki są specjalnie przygotowywane pod kątem zminimalizowania tkanki tłuszczowej, to składają się z produktów, które zapewniają wszystkie wartości odżywcze, a jednocześnie nie są przeładowane kaloriami.

Co jeść na początku odchudzania?

Najlepsze produkty do wprowadzenia do diety odchudzającej to te, które charakteryzują się niską zawartością kalorii i dużą ilością błonnika pokarmowego. Do tej grupy należą przede wszystkim warzywa, a wśród nich m.in. brokuły, szpinak, marchew, sałata, papryka czy kalafior.

Każde warzywo jest dobre dla organizmu, ale to, w jaki sposób zostaną one przygotowane, jest kluczowe dla ich kaloryczności i poziomu wartości odżywczych. Warzywa smażone czy podgrzewane w mikrofalówce tracą swoje właściwości.

Na początku odchudzania warto więc sięgnąć po pomoc dietetyka lub zdecydować się na dietę pudełkową. Istnieje wiele błędnych przekonań o żywności i powielanych schematów jedzeniowych, których ciężko się pozbyć, jeśli nie skorzysta się z gotowych, zdrowych i sprawdzonych rozwiązań.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;