postanowienia.jpg

Postanowienia noworoczne a zdrowa dieta

7.1.2023

Postanowienia noworoczne to świetny sposób na rozpoczęcie pozytywnych zmian w nowym roku, a jednym z najpopularniejszych przyrzeczeń jest przejście na zdrowszą dietę. Jest ona niezbędna do utrzymania zdrowej wagi, nastroju i poziomu energii przez cały rok. Może również pomóc zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi i choroby serca. Chociaż trzymanie się nowej diety lub reżimu ćwiczeń może być trudne, rozpoczęcie od osiągalnych celów, które koncentrują się na małych zmianach, może ułatwić ich utrzymanie w czasie.

Zdrowa dieta, czyli jaka?

Różne rodzaje diet mogą być stosowane w zależności od potrzeb, takich jak utrata masy ciała lub przyrost mięśni. Zrównoważona dieta pudełkowa powinna zawierać chude białka, warzywa, owoce, ziarna i zdrowe tłuszcze. Najlepiej jest ograniczyć przetworzoną żywność i fast foody, ponieważ mają one tendencję do bycia wysokokalorycznymi z niewielką wartością odżywczą.

Aby naprawdę uzyskać jak najwięcej z diety, najlepiej dobrać ją do swoich indywidualnych preferencji – wbrew pozorom żadna dieta nie powinna być wyzwaniem, tylko smaczną zmianą! Jedzenie dla zdrowia oznacza spożywanie odpowiedniej kombinacji składników, aby zasilić organizm i zapewnić odpowiednie odżywianie. Odpowiedni plan żywieniowy to coś więcej niż tylko ograniczanie niezdrowej żywności – chodzi o dokonywanie właściwych wyborów, a jednocześnie o różnorodność i przyjemność z tego, co się je.

Jak nauczyć się zdrowo odżywiać?

Nauka zdrowego odżywiania to podróż, która zaczyna się od zrozumienia zasad fizjologii człowieka. Obejmuje to opanowanie podstaw liczenia kalorii i składników odżywczych, a także tego, jak te składniki wpływają na organizm. Kiedy już lepiej zrozumiesz, co wchodzi w skład zdrowej diety, może być łatwiej podejmować bardziej świadome decyzje o tym, co i ile jeść. Jakie kroki warto podjąć?

  • Zacznij od czytania etykiet żywności, skupiając się na tym, ile cukru, sodu i tłuszczów nasyconych znajduje się w każdej pozycji.
  • Spróbuj jeść pełnoziarniste pieczywo i płatki śniadaniowe zamiast przetworzonej żywności lub fast foodów.
  • W miarę możliwości włączaj do swojej diety więcej świeżych owoców i warzyw – dostarczają one niezbędnych witamin i minerałów, a także pomagają dłużej czuć się sytym.
  • Na koniec nie zapominaj o piciu dużej ilości wody w ciągu dnia – pomaga to utrzymać metabolizm na wysokim poziomie!

Przy odrobinie wysiłku możesz nauczyć się dokonywać zdrowszych wyborów żywieniowych i to bez ogromnych wyrzeczeń!

Zasady zdrowego odżywiania

Zdrowe odżywianie jest kluczową częścią utrzymania pięknego wyglądu i dobrej kondycji przez długie lata. Aby osiągnąć swoje cele żywieniowe, zwróć uwagę na te najważniejsze zasady zdrowego odżywiania:

  1. Wyznacz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i się go trzymaj – pamiętaj, by uczciwie spojrzeć na to, ile faktycznie się ruszasz i wlicz to do swojego planu.
  2. Zwiększ spożycie płynów – badania wykazują, że Polacy mają tendencje do tego, by pić bardzo mało wody. 2-3 dodatkowe szklanki są w stanie nie tylko poprawić działanie układu trawiennego, ale nawet wpłynąć na lepszy wygląd cery.
  3. Szukaj zdrowszych, równie smacznych alternatyw – dieta nie polega na odrzuceniu wszystkiego, co pyszne!

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;