Powrot-do-formy.jpg

Powrót do formy - jak to zrobić po świętach?

22.1.2021

Powrót do formy — jak to zrobić po świętach? Zima to okres pobłażania sobie. Wiadomo, że świąteczne posiłki są nie tylko pyszne, ale również wysoko kaloryczne, a ćwiczenia nie są tak częste z powodu niesprzyjającej aury. Święta i sylwestra spędza się z najbliższymi, a podczas takich spotkań przyjmuje się niewyobrażalne ilości jedzenia. Po zimowej gorączce większość ludzi zdaje sobie sprawę, że straciła formę. Jednak warto pamiętać, że taki stan może być przejściowy, jeśli wybierze się odpowiednią dietę pudełkową i formę ćwiczeń.

Zacznij powoli

Wiele osób uważa, że ​​ich kondycja utrzymuje się podczas ferii zimowych. To największy błąd, jaki można popełnić. Podczas przerwy ciało traci mięśnie i mówiąc w wielkim skrócie „rozleniwia się”. Oznacza to, że nie jest gotowe na te same trudne ćwiczenia, które wykonywało się przed świętami. Powrót do formy nie może być więc gwałtowny i powinno się stosować takie same plany treningowe, jak na początku przygody z ćwiczeniami.

Dobra wiadomość jest taka, że obniżenie kondycji jest tylko chwilowe i po kilku sesjach wróci ona do swojego podwyższonego stanu. Ponieważ brak możliwości wykonania tych samych ćwiczeń może przytłoczyć, trzeba mieć na względzie spadek motywacji. Dlatego jeśli na początku nie postawi się sobie zbyt wygórowanych wyzwań, to treningi znowu staną się przyjemnością!

Zadbaj o swoją dietę

Trzymanie się zdrowej diety podczas okresu świątecznego może być niezwykle trudne, a niekiedy nawet niewykonalne. I wbrew pozorom nie ma w tym nic złego, jeśli zachowa się we wszystkim umiar. Jednak wraz z rozpoczęciem nowego roku warto jest powrócić do właściwych nawyków żywieniowych, szczególnie jeśli chce się wdrożyć dodatkowe ćwiczenia. Organizm potrzebuje odpowiednich składników odżywczych, by spalać tłuszcz i budować mięśnie.

Warto wybrać catering dietetyczny, który składa się ze zdrowych posiłków, a jednocześnie zapewni odpowiednie doznania smakowe. Przejście z pysznych, tłustych dań świątecznych nie może odbywać się metodą szokową – tylko stawiając na smaczne potrawy, ten proces będzie bezproblemowy, a nawet i przyjemny.

Wyznacz sobie cele

Proces wyznaczania celów jest bardzo ważny, ponieważ pomaga utrzymać wysoki poziom motywacji. Efekty diety i ćwiczeń są widoczne dopiero po jakimś czasie, więc na początku istnieje możliwość utraty zainteresowania zdrowym trybem życia. I jest to moment, w którym należy wyznaczyć sobie cele. Nie powinny być one czymś wielkim, a:

  • prostym,
  • ograniczonym w czasie,

Większy cel można podzielić na mniejsze, które pomogą osiągnąć to, o czym się marzy. I tak zamiast „chcę schudnąć”, warto wybrać „chcę jeść pełnowartościowe posiłki”. Te dostępne są w cateringu dietetycznych, który sprawi, że cały proces zmian będzie o wiele prostszy i niewymagający nakładów czasowych.

Mimo że ferie zimowe to okres pobłażania sobie, tradycyjnego jedzenia i zmniejszenia aktywności fizycznej, to istnieje wiele metod, które mogą pomóc w odzyskaniu formy. Nie warto być w tej kwestii dla siebie zbyt surowym i myśleć tylko o zrzucaniu kilogramów – w końcu takie święta są tylko raz w roku, a smukła sylwetka i tak się w końcu pojawi, jeśli wdroży się kilka zmian do swojego jadłospisu.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;