Szkodliwe-mity-na-temat-odchudzania.jpg

Rozsądne odchudzanie – jakich zasad warto się trzymać?

25.5.2020

Rozsądne odchudzanie to klucz do sukcesu. Gdy waga zaczyna pokazywać niepokojąco wysokie liczby, wiele osób decyduje się na stosowanie rygorystycznych diet. Często nie są one dostosowane ani do potrzeb, ani do celów, przez co efekty nie są zadowalające, mimo że kosztują dużo wyrzeczeń. Wbrew pozorom chudnięcie nie musi być problematyczne, a dobór właściwego cateringu dietetycznego i trzymanie się prostych zasad może w tym bardzo pomóc.

Rozsądne odchudzanie to klucz do sukcesu. Ocena rzeczywistych potrzeb i możliwości

Niekiedy zapomina się o tym, że osiągnięcie figury modelki nie jest możliwe i nie ma to nic wspólnego z brakiem aktywności fizycznej czy zajadaniem się fast foodami. Poznanie typu swojej sylwetki i ograniczeń ciała jest niezwykle ważne przy ustalaniu celów odchudzania. To właśnie dlatego dieta pudełkowa występuje w tylu wariantach – każdy z nich jest dopasowany do stylu życia, by pomóc osiągnąć zadowalające BMI.

Jeśli pracuje się osiem godzin w biurze, kolejne dwie spędza się na dojazdach, a następnie wykonuje się wiele zadań w domu, to nie można oczekiwać, że nagle znajdzie się cztery godziny na codzienne sesje na siłowni. Warto więc szukać oszczędności czasu tam, gdzie to możliwe. Catering dietetyczny to dobra opcja, by zyskać kilka godzin, które w innym przypadku trzeba by było poświęcić na przygotowywanie posiłków.

Nauka zdrowych nawyków

Często do odchudzania podchodzi się w sposób spontaniczny. Sytuacja może wyglądać tak – „ulubione jeansy nie chcą się zapiąć? Czas przerzucić się na marchewkę!” Takie postępowanie na pewno nie da efektów, a co najważniejsze w dłuższej perspektywie może okazać się bardzo niebezpieczne. Gdy chce się zrzucić kilogramy, to warto podejść do tego, jak do procesu, który będzie wymagał czasu i odrobiny determinacji. Jednak może być to prostsze, gdy wybierze się po odpowiednie rozwiązania.

Odpowiednio dobrana dieta pudełkowa jest w stanie pokazać, że zdrowe, smaczne, zbilansowane posiłki są podstawowym elementem chudnięcia. Wykorzystuje się w niej produkty, które mogą okazać się nowością dla wielu osób. Zamiast sięgać po chipsy, można wybrać zielony koktajl, który dostarczy nie tylko kalorii, ale również witamin i minerałów. To małe zmiany w największym stopniu przyczyniają się do spadku wagi, a wdrożenie takich nawyków wcale nie jest trudne.

Wsparcie i świętowanie sukcesów

Jeśli ktoś przez kilkadziesiąt lat jadł niezdrowo, to zmiana sposobu żywienia i trybu życia może okazać się dla niego czymś nieosiągalnym. Rozsądne odchudzanie to klucz do sukcesu. Dlatego tak ważne jest, żeby samemu nagradzać się za dobre wybory i wspierać się w swojej decyzji. Niezwykle istotny jest tutaj smak i jakość potraw, które będzie się jadło w czasie chudnięcia. Nie mogą być one jałowe, nudne czy powtarzalne. Dieta pudełkowa skomponowana jest w taki sposób, aby niskokaloryczne posiłki cieszyły w każdym aspekcie, a ich zjedzenie było czystą przyjemnością.

Warto też pamiętać o tym, że jedno potknięcie nie świadczy o porażce. Jeśli ma się gorszy dzień, nie ma się ochoty na ćwiczenia i marzy wyłącznie o gorącej czekoladzie, to można sobie odpuścić. Zamiast stresować się taką sytuacją, wystarczy zdać sobie sprawę z tego, że człowiek nie jest robotem i niekiedy naprawdę potrzebuje odpoczynku. Dopóki są to jednorazowe „wpadki”, to nie ma się o co martwić.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;