sirtfit.jpg

SirtFit – dieta aktywująca geny długowieczności!

23.8.2023

W sprawie nieustannego dążenia do wiecznej młodości naukowcy i dietetycy zwrócili uwagę na pewną grupę produktów, które obiecują aktywację genów długowieczności organizmu. Doszło więc do stworzenia rewolucyjnego planu żywieniowego, który wykorzystuje moc określonych pokarmów, aby pobudzić metabolizm i poprawić naprawę komórek. Wywodzący się ze słowa sirtuiny, czyli grupy białek znanych ze swojej roli w procesie starzenia i profilaktyce chorób, SirtFit to dieta pudełkowa oferująca intrygujące rozwiązanie dla osób pragnących zoptymalizować swoje zdrowie i wydłużyć życie. Dlaczego właściwie to działa?

Czym jest SirtFit i jakie ma zalety?

Dieta Sirtfood w ostatnim czasie zyskała popularność wśród osób poszukujących trwałego i skutecznego sposobu na odchudzanie. Ta dieta koncentruje się na włączeniu pokarmów, które aktywują określone białka w organizmie zwane sirtuinami. Uważa się, że regulują one metabolizm, stany zapalne i długowieczność.

Jedną z głównych zalet diety pudełkowej SirtFood jest to, że nie promuje ścisłego ograniczania kalorii ani całkowitego zakazu niektórych grup żywności. Zwolennicy tego planu żywieniowego mogą spożywać nawet wszystko, tylko z umiarem. Ta elastyczność pomaga odróżnić ją od innych restrykcyjnych diet, które często prowadzą do poczucia deprywacji. Wykorzystując moc sirtuin poprzez różnorodną żywność pochodzenia roślinnego wraz z inteligentnymi wyborami stylu życia, takimi jak regularne ćwiczenia i odpowiedni sen, można zoptymalizować wyniki zdrowotne, jednocześnie wspierając odchudzanie.

Nauka stojąca za SirtFit – jak i dlaczego to działa?

Białka regulują różne procesy metaboliczne w ciele, w tym stany zapalne, produkcję energii i starzenie się komórek. Spożywając pokarmy bogate w określone składniki odżywcze zwane związkami aktywującymi sirtuiny (SAC), takie jak resweratrol znajdujący się w czerwonym winie i kwercetyna obecna w cebuli, można stymulować aktywność tych białek.

Jednym ze sposobów, w jaki dieta sirtfood wspomaga utratę wagi, jest jej wpływ na metabolizm. Sirtuiny pomagają zwiększyć spalanie tłuszczu i poprawiają funkcjonowanie mitochondriów, które są niezbędne do efektywnego wykorzystania energii przez komórki. Badania wykazały, że mobilizacja tych białek może prowadzić do ogólnej poprawy zdrowia metabolicznego i zarządzania wagą.

Innym aspektem skuteczności diety sirtfood jest jej zdolność do aktywacji szlaków zaangażowanych w naprawę komórek, a tym samym w długowieczność. Sugeruje się, że kiedy organizmy doświadczają stresu z powodu zmniejszonego spożycia kalorii lub ćwiczeń – obu składowych tej diety – sirtuiny stają się bardziej aktywne. To z kolei promuje mechanizmy naprawy DNA i chroni przed uszkodzeniami komórkowymi spowodowanymi potencjalnymi uszkodzeniami.

Produkty, które aktywują geny długowieczności

Dieta pudełkowa SirtFit obejmuje różnorodne produkty spożywcze, które zostały specjalnie wybrane ze względu na ich korzyści zdrowotne. Są to bogate w przeciwutleniacze owoce i warzywa, takie jak jagody, szpinak i jarmuż, które pomagają chronić przed uszkodzeniem komórek. Może również zawierać kwasy tłuszczowe omega-3 występujące w tłustych rybach, takich jak łosoś, które, jak wykazano, zmniejszają stany zapalne i poprawiają zdrowie serca.

Dodatkowo taki catering dietetyczny często zawiera produkty pełnoziarniste, takie jak komosa ryżowa lub brązowy ryż, które dostarczają niezbędnych witamin i minerałów, jednocześnie utrzymując stabilny poziom cukru we krwi. Rośliny strączkowe, takie jak soczewica lub ciecierzyca, są kolejnym częstym dodatkiem do tych diet ze względu na wysoką zawartość błonnika i zdolność do promowania dobrego zdrowia jelit. Przestrzegając planu cateringu dietetycznego wypełnionego tymi promującymi długowieczność pokarmami, możesz cieszyć się dłuższym i zdrowszym życiem.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;