Szczupla-sylwetka-bez-wyrzeczen.jpg

Szczupła sylwetka bez wyrzeczeń – jak racjonalnie podejść do postanowień noworocznych?

13.1.2022

Postanowienia dotyczące utraty wagi są jednymi z najpopularniejszych. Jednak wiele osób porzuca je już po kilku tygodniach i nie ma w tym nic dziwnego – bardzo często chudnięcie wiąże się z tysiącami wyrzeczeń i przewróceniem swojego życia do góry nogami. W rzeczywistości swoje cele dietetyczne można osiągnąć bez drastycznych zmian, a pomóc w tym może m.in. dobry plan, właściwa motywacja i catering dietetyczny.

Powód i cel

Często słowa „chcę schudnąć” wypowiadane są bez większego zastanowienia się, czy dana waga faktycznie jest problemem. Aby odnieść sukces, ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego dąży się do celu. Czy jest to coś, co robi się dla siebie i swojej samooceny? Czy ma to pomóc w utrzymaniu zdrowia? To doskonałe argumenty, których warto się trzymać! Cele będą łatwiejsze do osiągnięcia, jeśli da im się prawdziwy, pozytywny powód.

Gorzej, gdy utrata wagi wiąże się jedynie z czynnikami zewnętrznymi. Zbyt ciasna sukienka lub kąśliwe uwagi jakieś niekulturalnej osoby nie są dobrym startem w długofalowe, przyjemne i przede wszystkim zdrowe odchudzanie.

Chudnięcie może być naturalnym procesem

Uczynienie z utraty wagi głównego punktu w swoim życiu sprawi, że stanie się to męczącym i trudnym obowiązkiem, a nie czynnością równie naturalną, co np. mycie zębów. I w pierwszym, i w drugim przypadku chodzi o zachowanie zdrowia i ładnego wyglądu, a jednak chudnięcie często staje się obsesją.

Aby tak się nie stało, warto z wyprzedzeniem przygotować sobie plan działania i określić, które z obecnie spożywanych produktów mają negatywny wpływ na sylwetkę. Te zdecydowanie można ograniczyć, jednak jeśli nie ma medycznych powodów (tak jak np. w przypadku cukrzyków i słodyczy), to nie trzeba się ich „na zawsze” pozbywać.

Dietetyczne jedzenie jest smaczne!

Liść sałaty skropiony sokiem z cytryny – tak niektóre osoby wyobrażają sobie obiad na diecie. Jest to absurdalne z kilku powodów: po pierwsze jedzenie wyłącznie sałaty nie służy żadnym ssakom, po drugie dietetyczne dania są pełne przypraw, warzyw, dodatków, dzięki czemu nie tylko smakują lepiej, ale mogą nasycić na dłużej!

Ważne jest jednak to, aby wiedzieć, jak je przygotować. W początkowej fazie odchudzania i wyrabiania nawyków, warto sięgnąć po dietę pudełkową. Proponowane w niej dania mają zachowany bilans makro i mikroskładników, a jednocześnie są niskokaloryczne. W FitDiet do wyboru są opcje kcal:

  • 1000,
  • 1200,

Jak utrzymać motywację podczas chudnięcia?

Pomysłów na to, jak poprawić sobie nastrój podczas utraty wagi, są tysiące. Najważniejsze jest jednak to, aby zawsze pamiętać o tym, co schudnięcie może dać i jaki był podstawowy powód przejścia na dietę. Warto sporządzić sobie listę minusów i plusów odchudzania. Dzięki temu szybko będzie można zobaczyć, że po jednej stronie są rzeczy zupełnie nieistotne, takie jak brak chipsów czy lodów codziennie, a po drugiej takie kwestie, jak lepsze samopoczucie, poprawa ogólnego zdrowia czy spożywanie większej ilości warzyw.

Według ekspertów potrzeba około 21 dni, aby nowa aktywność stała się nawykiem i sześciu miesięcy, aby była traktowana jako stała część stylu życia. Oznacza to, że wcale nie trzeba (a nawet i nie należy) chudnąć szybko i spektakularnie, a można stopniowo, przyjemnie i na stałe utracić zbędne kilogramy, by cały czas cieszyć się piękną sylwetką.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;