wakacyjna-dieta.jpg

Walentynkowa kolacja – co jeść, by uniknąć problemów

14.2.2020

Walentynkowa kolacja – co jeść, by uniknąć problemów? Idealny scenariusz wygląda tak: dwójka zakochanych osób zjada przepyszną kolację, a następnie miło spędza czas w cudownych nastrojach. Jednak przeważnie nie jest to tak bajkowe. Walentynkowa kolacja często składa się z potraw, których nie spożywa się codziennie, dlatego mogą wystąpić pewne mało romantyczne komplikacje. Jak ich uniknąć?

Afrodyzjaki w kuchni a rzeczywistość

Dla wielu osób z problemami trawiennymi, alergiami i nietolerancją pokarmową, podstawowe i stereotypowe afrodyzjaki mogą spowodować więcej nieprzyjemności niż korzyści. Do grona takich produktów zalicza się:

  • ser,
  • czekolada,
  • owoce morza,
  • wino,
  • czosnek,
  • ostre papryczki.

Zarówno catering dietetyczny, jak i domowe obiady zawierają pewne z tych składników, jednak w potężnej dawce mogą one wywołać niepożądane reakcje. Szukając więc przepisu na „idealną kolację walentynkową”, warto zwrócić uwagę na to, czy przypadkiem nie zakłada ona użycia zbyt dużej ilości produktów, które mogą podrażniać żołądek. Kilka truskawek w czekoladzie nie zaszkodzi, jeśli jednak wcześnie zje się makaron z chili, a następnie krewetki w sosie czosnkowym, to nie będzie to dobre połączenie.

Jak przygotować się do kolacji?

Wiele osób świętuje Walentynki w szczególny sposób i chce, aby ten dzień był wyjątkowy. Pary kilka dni (lub nawet tygodni) wcześniej wybierają restaurację, rezerwują miejsca lub obmyślają dania na kolację w domowym zaciszu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taki posiłek zawsze będzie powodował problemy, jeśli się do niego odpowiednio nie przygotuje.

Ważne jest to, aby wieczór nie był jedyną porą, w której będzie się jeść. Trzeba przestrzegać swojego dziennego harmonogramu, nawet jeśli pojawia się obawa, że nie będzie się dobrze wyglądało w obcisłej koszuli czy sukience. Tu z pomocą może przyjść dieta pudełkowa, dzięki której zadba się o odpowiednią ilość posiłków. Dodatkowo dania serwowane przez catering dietetyczny są lekkostrawne, więc minimalizuje się ryzyko powikłań ze strony układu pokarmowego, które mogłyby pojawić się na randce.

Trzeba również pamiętać o tym, że stres wzmaga problemy żołądkowe, dlatego do samej kolacji warto podejść „na spokojnie”. Nawet jeśli jest to pierwsze wyjście z daną osobą, to zamiast snucia czarnych scenariuszy, najlepiej jest bawić się dobrym towarzystwem i pysznym jedzeniem. Takim nastawieniem na pewno zrobi się o wiele lepsze pierwsze wrażenie.

Co jeść na romantycznej kolacji?

Walentynki to coś więcej niż wystawny posiłek, róże i romantyczne filmy. To okazja na pokazanie drugiej osobie, że jest kimś ważnym i wyjątkowym. Dlatego, zamiast skupiać się na jednym aspekcie wieczoru, warto zadbać o to, by przez cały dzień mieć świetny nastrój. Pomóc w tym mogą odpowiednio dobrane posiłki, które dostarcza dieta pudełkowa. W jej skład wchodzą idealnie zbilansowane dania, które bazują przede wszystkim na owocach i warzywach.

Decydując się na lekkostrawne pokarmy, można uniknąć jakichkolwiek problemów żołądkowych. Najbezpieczniejszymi posiłkami na romantyczną kolację będą te, które składają się np. z ogórka, nasion, świeżych przypraw (szczególnie majeranku i bazylii), dyni, pomidorów, tofu i ryżu.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;