obiad_kotlet_wege-49-of-60.jpg

Warzywa w diecie - 5 powodów, dla których warto zwiększyć ich ilość

9.6.2020

Warzywa w diecie są bardzo ważne. Szacuje się, że większość osób zjada o wiele mniej warzyw, niż jest to zalecane, co przekłada się na ich gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne. Dieta pudełkowa oparta na roślinach jest więc świetnym rozwiązaniem, by wspomóc swój organizm i przyczynić się do lepszego stanu środowiska. Dlaczego jeszcze warto ją wybrać?

1.      Niedocenione korzyści zdrowotne

Wytyczne dietetyczne zakładają codzienne spożywanie przynajmniej pięciu porcji warzyw, jednak takich zaleceń trzyma się mniej niż jedna na dziesięć dorosłych osób. Reszta zapełnia swoją dietę innymi produktami, takimi jak przetworzone mięso, zboża i produkty mleczne. Podczas gdy mogą one dostarczać białka, które organizm wykorzystuje do naprawy komórek, to nie zawierają witamin, minerałów i błonnika, które dostępne są tylko w warzywach.

Składniki odżywcze występujące w warzywach i związane z nimi korzyści zdrowotne, obejmują m.in.:

  • witaminę C – pomaga w naprawie drobnych urazów skóry, utrzymuje zdrowe zęby i dziąsła;
  • żelazo – niezbędne dla czerwonych krwinek do przenoszenia tlenu w organizmie;
  • magnez – ważny dla zdrowych kości i ciśnienia krwi;
  • kwas foliowy – niezbędny dla kobiet, które planują zajść w ciążę, ponieważ zmniejsza ryzyko urodzenia dziecka z wadą mózgu lub rdzenia kręgowego;
  • witaminę A – dla zdrowych oczu i skóry oraz ochrony przed infekcją;
  • błonnik – zmniejsza ryzyko choroby niedokrwiennej serca i raka jelit.

Catering dietetyczny bazujący na warzywach i owocach jest w stanie dostarczyć wszystkich najważniejszych składników, w tym białka, zdrowych tłuszczy i licznych witamin.

2.      Szybsze chudnięcie

Warzywa dostarczają niezwykle cennego składnika, który jest niezbędny przy prawidłowym zrzucaniu kilogramów – błonnika. Dieta pudełkowa, która może dostarczyć wymaganej ilości kalorii, a jednocześnie opiera się na warzywach, jest największym przyjacielem wszystkich tych, którzy chcą schudnąć w zdrowy, racjonalny sposób.

Spożywanie większej ilości warzyw pomoże również zmniejszyć szansę sięgnięcia po śmieciowe jedzenie. Rośliny, szczególnie te jedzone na surowo, są długo trawione przez organizm, dzięki czemu nie odczuwa się głodu.

3.      Mniejszy poziom cholesterolu

Nasycone tłuszcze podnoszą poziom cholesterolu we krwi, a większość z nich znajduje się w mięsie. Naukowcy odkryli, że osoby na diecie tradycyjnej są o 70%  bardziej narażone na ryzyko wystąpienia zawału i innych chorób układu sercowo-naczyniowego w porównaniu z ludźmi na diecie wegańskiej lub wegetariańskiej.  Jeśli więc ma się problem z kontrolowaniem poziomu cholesterolu, dobrym rozwiązaniem może być roślinny catering dietetyczny.

4.      Ochrona przed przewlekłymi chorobami

Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje przetworzone mięso, takie jak boczek, salami i kiełbasy, jako czynnik rakotwórczy grupy 1. Czerwone mięso, takie jak wołowina, jagnięcina i wieprzowina zostały sklasyfikowane jako grupa 2A. Istnieje więc bardzo dobry powód, by znacznie ograniczyć spożycie tych produktów i zamiast nich wybierać roślinne opcje.

5.      Dieta roślinna jest dobra dla środowiska

Eksperci wskazują, że przemysłowa hodowla zwierząt przyczynia się na masową skalę do globalnego ocieplenia, a także do degradacji gleby, zużycia wody i energii, wylesiania i spadku różnorodności biologicznej. Roślinna dieta pudełkowa może więc być dobrym wyborem dla wszystkich tych, którym nie jest obojętny stan środowiska naturalnego.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;