Zbilansowana-dieta-a-suplementacja.jpg

Zbilansowana dieta a suplementacja – kiedy po nią sięgać?

19.5.2019

Zbilansowana dieta a suplementacja – kiedy po nią sięgać? Posiłki to nie tylko feeria smaków, ale również sposób, by dostarczyć organizmowi niezbędnych wartości odżywczych. Zbilansowana dieta pudełkowa jest tym, co spełni zapotrzebowanie wielu osób – zarówno sportowców, jak i młodych mam. Czy suplementacja ma więc jakiś sens? Czy są osoby, dla których jest ona niezbędna?

Dlaczego suplementy nie są dla każdego?

Żywność zawiera praktycznie wszystkie, korzystne składniki odżywcze. Dodatkowo jest bogata w związki takie jak flawonoidy i przeciwutleniacze, które nie występują w większości suplementów. Świeże produkty, jakie dostarcza catering dietetyczny, zawierają elementy niezbędne do utrzymania dobrego zdrowia takie jak, chociażby magnez, wapń i witaminy A i C.

Prawda jest taka, że każda osoba, która stosuje zbilansowaną dietę, czyli taką, która rzeczywiście odpowiada konkretnym potrzebom, nie musi sięgać już po suplementy.

Ważne! Wyjątkiem są tu osoby unikające spożywania produktów odzwierzęcych – w ich przypadku konieczne jest przyjmowanie witaminy B12!

Warto pamiętać o tym, że jedzenie to coś więcej niż paliwo. Spożywanie wspólnie posiłków jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na społeczne relacje. W niektórych rodzinach zwyczaj codziennego zasiadania przy stole zanika z powodu ciągłych obowiązków, jednak dla nich rozwiązaniem może być dieta pudełkowa. Dzięki niej nawet najbardziej zapracowane osoby mogą cieszyć wspólnym posiłkiem ze swoimi najbliższymi.

Ważne! Osoby, które nie wystawiają się codziennie na działanie mocnych promieni słonecznych, powinny sięgać po witaminę D – nie można jej dostarczyć poprzez pożywienie.

[caption id="attachment_3336" align="aligncenter" width="960"]Zbilansowana dieta a suplementacja – kiedy po nią sięgać? Posiłki to nie tylko feeria smaków, ale również sposób, by dostarczyć organizmowi niezbędnych wartości odżywczych. Zbilansowana dieta pudełkowa jest tym, co spełni zapotrzebowanie wielu osób – zarówno sportowców, jak i młodych mam. Czy suplementacja ma więc jakiś sens? Czy są osoby, dla których jest ona niezbędna? Posiłki to nie tylko feeria smaków, ale również sposób, by dostarczyć organizmowi niezbędnych wartości odżywczych. Zbilansowana dieta pudełkowa jest tym, co spełni zapotrzebowanie wielu osób – zarówno sportowców, jak i młodych mam. [/caption]

Czym właściwie jest zbilansowana dieta?

Produkty spożywcze zawierają pewną określoną dawkę składników odżywczych, witamin i minerałów. Wartości te można bez trudu znaleźć w książkach o zdrowym żywieniu czy chociażby w internecie. Dzięki temu dobór artykułów, które sprostają wymaganiom danego organizmu, jest niezwykle prosty. Problem polega jednak na tym, że w dzisiejszych czasach „marchewka marchewce nierówna”.

Istnieje wiele metod upraw, nawożenia i przetwarzania, więc jest prawdopodobne, że nawet w obrębie jednego sklepu można kupić dwa produkty z tej samej kategorii, które będą miały różne wartości odżywcze. Z tego też powodu warto stawiać zawsze na produkty najwyższej jakości. Dieta pudełkowa skomponowana jest właśnie z takich artykułów – świeżych i wolnych od zanieczyszczeń.

Dla kogo suplementy mogą być pomocne?

Na wstępie warto podkreślić fakt, że suplementy diety nigdy nie mogą zastępować przyjmowania prawdziwych posiłków! Stanowią jedynie wsparcie i to w bardzo specyficznych sytuacjach. Mogą być pomocne dla osób starszych, ponieważ wraz z wiekiem obniża się zdolność organizmu do wchłaniania wartości odżywczych. Kobiety w ciąży również powinny przyjmować np. kwas foliowy, gdyż ma on ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka. Osoby cierpiące na niedobory, w tym żelaza czy magnezu, także muszą niejednokrotnie sięgać po suplementy. Każdy z tych scenariuszy powinien zakładać jednak wcześniejszą rozmowę z lekarzem, który dobierze odpowiednią dawkę i pokieruje w dalszym leczeniu.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;