Czym jest catering dietetyczny?

Jest to usługa, która polega na dostarczeniu przez kuriera, w wystandaryzowanych opakowaniach, pod wskazany przez klienta adres całodziennych zestawów 5 posiłków  o określonej wartości energetycznej, składających się ze  śniadania, II śniadania, obiadu, podwieczorka i kolacji. Poszczególne posiłki zapakowane są w pudełka i gotowe do spożycia na zimno lub po podgrzaniu w kuchence mikrofalowej czy własnym naczyniu.

Jakie produkty oferujecie?

Nasza oferta pozwala na dobór diety pod względem celu i przeznaczenia, a także poziomu kaloryczności.  W ofercie znajdują się diety zarówno dla osób, które chcą pozbyć sie nadmiernych kilogramów, ale także dla osób aktywnych fizycznie, z nietolerancjami pokarmowymi, z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej, mam, małych dzieci czy po prostu osób, które nie mają czasu na samodzielnie przygotowywanie posilków.

Dla kogo jest FitDiet?

FitDiet jest przeznaczona dla wszystkich osób, które są zainteresowane zdrowym trybem życia, niezależnie od wieku i płci. Posiłki skierowane są nie tylko dla osób, które chciałyby schudnąć, więc jeśli np.:

 • chciałbyś jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem
 • chciałbyś nabrać masy mięśniowej
 • jesteś zapracowany i masz mało czasu na robienie zakupów i przygotowywanie posiłków
 • chcesz się lepiej czuć i mieć świadomość, że odżywiasz się zarówno zdrowo i smacznie
 • masz nietolerancje pokarmowe i obawiasz się samodzielnego doboru produktów
 • chcesz, aby Twoje dziecko odżywiało się zdrowo i smacznie

To zapraszamy do wypróbowania diety FitDiet.

W jaki sposób mogę dokonać zamówienia?

Zamówienie może zostać złożone przez stronę internetową (formularz zamówienia), emailowo (info@fitdiet.pl) lub telefonicznie (+48 795 700 920 ).

Do której godziny przyjmujemy zamówienia?

Zamówienie dokonane i potwierdzone przelewem do godz. 10:00 w dzień powszedni, zostanie zrealizowane na następny dzień. W przypadku zamówienia, które rozpoczyna się w poniedziałek zgłoszenia przyjmujemy do godziny 13:00 w poprzedzający piątek.

Jaki jest koszt dostawy posiłków?

Posiłki dostarczamy bezpłatnie na terenie Warszawy, Krakowa, Katowic. Do  wielu miejscowości, które znajdują się w okolicach ww. aglomeracji również dowozimy bezpłatnie lub za niewielką dodatkową opłatą (dokładne informacje możesz otrzymać w naszym Biurze Obsługi). Natomiast jeśli jesteś zainteresowany dostawą do innych miejsc prosimy o kontakt.

W jaki sposób dbacie o wysoką jakość posiłków?

Przede wszystkim dbamy o wysoką jakość i świeżość surowców. Dzięki temu, że kuchnia FitDiet znajduje się w Warszawie, w pobliżu największych dostawców produktów spożywczych, możemy zamawiać surowce najwyższej jakości i tylko w takich ilościach, które są konieczne do bieżącej produkcji.

Ponadto rygorystycznie przestrzegamy procesów technologicznych związanych z produkcją mających na celu utrzymanie wysokiej jakości posiłków. Catering FitDiet od początku działa zgodnie z zasadami systemu Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli HACCP, czego potwierdzeniem jest Certyfikat HACCP. Posiadamy również oddzielne chłodnie dla surowców i produktów gotowych.

W jaki sposób dbacie o to, żeby posiłki były przygotowywane w oparciu o zasady zdrowego odżywiania?

Wszystkie osoby pracujące w FitDiet są pasjonatami zdrowego odżywiania. Na każdym etapie produkcji, dbamy o to, żeby dania spełniały najwyższe standardy. Zaczynając od surowców, przez przygotowywanie urozmaiconego jadłospisu, przyrządzenie poszczególnych dań, aż po transport pod Twoje dzwi.

Jednocześnie dietetycy FitDiet osobiście nadzorują wszystkie etapy produkcji:

 • Dbają o to, żeby surowce wykorzystane do produkcji były świeże i zdrowe
 • Przygotowują jadłospis na każdy dzień w oparciu m.in. o zalecenia związane z piramidą zdrowiego żywienia Instytutu Żywności i Żywienia
 • Dbają o to, żeby każdy posiłek był przyrządzony zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania.

Jakich efektów odchudzania mogę się spodziewać?

Oczywiście to zależy od indywidualnych uwarunkowań każdej osoby. Natomiast z naszego doświadczenia wynika, że tygodniowo spadek wagi powinien wynosić ok. 1 kg. Jest to bezpieczna wartość, która pozwala na znaczne ograniczenie efektu jo-jo (czyli szybkiego powrotu wagi po zaprzestaniu odchudzania).

Czy powinienem się zainteresować dietą FitDiet jeśli moim celem nie jest odchudzanie?

FitDiet to nie tylko sposób na efektywne odchudzanie – stawiamy na zdrowy styl życia. Z tego względu zapraszamy do skorzystania z diety FitDiet również tych którzy zainteresowani są poprawą własnego zdrowia i samopoczucia, nie mają czasu na przygotowywanie posiłków, czy osoby z nietolerancjami pokarmowymi, które obawiają się przygotowywać posiłki samodzielnie.

Dlaczego proponujecie dostawy w torbie izotermicznej?

Proponujemy możliwość skorzystania ze specjalnej torby izotermicznej. Dzięki temu, że każda torba izotermiczna posiada wkład chłodzący posiłki utrzymują wysoką jakość w ciągu całego dnia bez konieczności użycia lodówki. Rozumiemy, że Nasi klienci prowadzą aktywny tryb życia dlatego proponujemy rozwiązanie umożliwiające na swobodne przemieszczanie się w ciągu dnia zawsze mając pod ręką świeże posiłki (niezależenie czy jesteście w biurze, pracy, siłowni).

W jaki sposób mogę skorzystać z torby izotermicznej?

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z torby termicznej możesz u nas nabyć ją na własność. Wtedy przy każdej dostawie kurier będzie wstawiał pudełko kartonowe do Twojej torby termicznej. Wystarczy, że wieczorem zostawisz torbę termiczną pod drzwiami.

Czy korzystanie z torby izotermicznej jest dodatkowo płatne?

Nie pobieramy opłaty za to, że kurier będzie zostawiał posiłki w torbie termicznej.

Czy istnieje możliwość skontaktowania się z dietetykiem?

Oczywiście, nasi dietetycy chętnie odpowiedzą na indywidualne pytania. Prosimy o kontakt przez formularz na naszej stronie internetowej, email lub telefon.

Ile czasu powinnam/powinienem korzystać z diety FitDiet?

To zależy od indywidualnych celów, możliwości oraz preferencji. Proponujemy, żeby dieta trwała przynajmniej 4-6 tygodni, bowiem dopiero po takim okresie można w pełni ocenić efekty. Natomiast szczerze zachęcamy do korzystania z diety FitDiet przez cały czas, tak aby utrzymywać swoje ciało w jak najlepszej kondycji. Absolutnie nie ma żadnych przeciwskazań, żeby FitDiet stał się Twoim nowym, zdrowym stylem życia.

Na rynku istnieje wiele firm oferujących catering dietetyczny dlaczego miałabym/miałbym korzystać z oferty FitDiet?

Bardzo szanujemy naszą konkurencje i głęboko wierzymy, że duża część z nich oferuje dobre produkty. Jednocześnie motywuje nas to do ciężkiej pracy, tak aby dostarczyć jeszcze lepszą dietę. FitDiet jest naszym stylem życia (sami korzystamy z produktów FitDiet) i chcielibyśmy zapewnić Tobie, że:

 • Posiadamy certyfikat HACCP
 • Posiadamy własne, nowe, pełne zaplecze produkcyjne, specjalnie przygotowane na potrzeby FitDiet (nie zlecamy produkcji na zewnątrz, nie korzystamy z adaptowanych zakładów produkcyjnych lub restauracji)
 • Korzystamy tylko ze sprawdzonych źródeł zaopatrzenia w najwyższej jakości surowce spożywcze
 • Oferujemy zindywidualizowane podejście do klienta – bierzemy pod uwagę alergie pokarmowe, indywidualnie dobieramy kaloryczność posiłków
 • Bezpłatnie oferujemy możliwość skorzystania z wygodnej, trwałej torby termicznej (jako jedyna firma w Polsce)
 • Zatrudniamy dietetyków, którzy są w pełni odpowiedzialni za zdrowe posiłki (od wyboru surowców po przygotowanie i zapakowanie posiłków)
 • Dbamy o to, żeby nasza dieta była zarówno smaczna jak i zdrowa. Koniec z wyrzeczeniami – FitDiet to przyjemne z pożytecznym
 • Nasz dietetyk służy pomocą i wsparciem przed lub w trakcie korzystania z FitDiet

Cały Zespół FitDiet to pasjonaci zdrowego stylu życia i wszyscy staramy się budować Twoje zadowolenie

W jaki sposób mogę się z Wami skontaktować, wyrazić swoją opinię, zgłosić problem?

Będziemy wdzięczni za wszytkie opinie oraz propozycje. Prosimy o kontakt z nami przez formularz na stronie internetowej, mailowo lub telefonicznie.

Czy mogę najpierw spróbować Waszych dań, zanim zdecyduje się na konkretny program?

Tak. Istnieje możliwość zamówienia jednodniowego zestawu próbnego. Cena  5 posiłków  zaczyna się od 29 zł za dzień.

Co, jeśli muszę wyjechać na kilka dni? Czy moje posiłki przepadną?

Jeśli wyjeżdżasz lub po prostu danego dnia nie chcesz otrzymać dostawy, poinformuj nas w godzinach pracy biura telefonicznie lub mailowo, a my wydłużymy okres dostawy o te dni. Zawieszenia lub zmiany w dostawie na kolejny dzień roboczy przyjmujemy do godziny 10 w dniu poprzedzającym dostawę. W przypadku dostawy na poniedziałek zmiany przyjmujemy do godziny 14 w poprzedzający piątek.

Czy mogę sobie dowolnie zmieniac koleność posiłków?

Proponujemy spożywać posiłki po kolei (zgodnie z oznaczeniami). Posiłki FitDiet zostały zbilansowane pod względem kaloryczności i składników odżywczych odpowiednio do pory dnia. Należy pamiętać również, aby spożywać posiłki regularnie co 3-4 godziny.

Jak podgrzewać posiłki?

Zestawy FitDiet można podgrzewać bezpośrednio w kuchence mikrofalowej w plastikowym opakowaniu po nakłuciu folii lub we własnym naczyniu.

Czy dieta FitDiet jest wystarczająca, aby prowadzić zdrowy styl życia?

Dieta FitDiet jest fundamentem, na którym możesz prowadzić zdrowy tryb życia. Nie mniej jednak warto pamiętać o kilku prostych zasadach, które pomogą Ci w osiągnięciu wymarzonego celu.

 1. Nie dojadaj. Jeżeli będziesz bardzo głodna(y) pij wodę mineralną, żuj gumę do żucia lub sięgnij po warzywo ( wszystkie poza awokado, kukurydzą i warzywami strączkowymi są niskokaloryczne)
 2. Zachowaj regularność spożywania posiłków. Zaplanuj sobie dzień w taki sposób, aby śniadanie było spożyte jak najszybciej po przebudzeniu, każdy kolejny posiłkek co 3 godziny, zaś kolacja maksymalnie 2-3 godziny przed snem. Nie rezygnuj z żadnego posiłku, zwłaszcza śniadania.
 3. Pamiętaj, że kalorie znajdują się również w napojach. Dlatego unikaj dosładzania kawy czy herbaty, ogranicz picia soków owocowych w kartonach, wyeliminuj słodzone napoje
  (np. typu cola). Podstawą wypijanych płynów ( co najmniej 1,5 l dziennie) powinna być woda mineralna.
 4. Unikaj alkoholu. Pamietaj, że dostarcza on „pustych kalorii”- 1 g czystego alkoholu to około 7 kcal ( podczas gdy, 1 g białka to 4 kcal). Jeżeli jednak już się na niego sporadycznie decydujesz proponujemy, aby było to czerwone, wytrwane wino, które jest źródłem przeciwutleniaczy).
 5. Pamietaj, że ważnym elementem diety jest aktywność fizyczna. Nie musisz od razu narzucać sobie kieratu. Na początek intensywny marsz, jogging, rower lub basen powinny wystarczyć.
 6. Celebruj spożywane posiłki. Powoli przeżuwaj kęs, jedz w miłym towarzystwie. Nigdy nie czytaj i nie oglądaj telewizji podczas spożywania posiłków przez co zjesz znacznie więcej nie kontrolując się.

Uzbrój się w cierpliwość. Tylko utrata ok 0,5-1,5 kg tygodniowo pozwoli osiągnąć trwałe efekty.