cukierki_na_halloween.jpg

Cukierki na Halloween – jeśli dawać, to jakie?

15.10.2022

Tak jak w przypadku każdego innego produktu, słodycze mogą być zdrowe lub przynajmniej nieszkodliwe, kiedy spożywa się je rzadko i z umiarem. Jest to więc zaprzeczenie tego, co robią dzieci w dzień po Halloween czy podczas jakiegokolwiek innego święta, kiedy to obdarowuje się maluchy słodkościami. Co więc wręczać dzieciom, by były zadowolone, a jednocześnie, żeby nie przeładowywać ich diety cukrem?

Słodycze nie muszą być złe…

…jednak trzeba przyznać, że zdecydowana większość jest! Przeglądając sklepowe półki, można stracić nadzieję na to, że istnieje coś takiego jak zdrowe cukierki. Jednak czasem wystarczy odpowiednio szukać, a znajdzie się produkt bez ogromnej ilości cukru, oleju utwardzonego czy tuzina barwników.

Dobra wiadomość jest taka, że rynek się zmienia i producenci coraz bardziej zdają sobie sprawę z tego, że świadomość konsumencka jest wyższa niż jeszcze dziesięć lat temu. Coraz więcej firm tworzy lepsze opcje cukierków i to ze składnikami, które mogą nawet działać prozdrowotnie (np. z dodatkowymi witaminami). Mieszanie ich (oszczędnie) z mnóstwem „niesłodyczowych” alternatyw tworzy zabawne, kreatywne i zdrowe święta, które mogą być nawet lepsze niż oryginalna tradycja!

Zdrowsze alternatywy dla cukierków

Dobrą opcją na jakiekolwiek podarunki dla dzieci są drobiazgi, które nie są słodyczami. Brzmi to jak zaprzeczenie idei świętowania, jednak w rzeczywistości maluchy mogą się bardziej ucieszyć z kolorowych naklejek, „tatuaży” czy kredek niż z kolejnej porcji cukierków.

Warto pamiętać o tym, że otyłość dotyczy już około 10% najmłodszych, 30% dzieci w wieku wczesnoszkolnym i ponad 20% młodzieży. Cukier jest obecnie dodawany do prawie wszystkich produktów, nie tylko do słodyczy, w których i tak osiąga astronomiczne wartości. Trzeba mieć to cały czas z tyłu głowy, decydując się na zakup zwykłych cukierków dla dzieci – dla nich będzie to chwilowa przyjemność, która nie przyniesie im nic więcej, niż problemy z uzębieniem i dodatkowe kilogramy.

Zamiast gadżetów można też postawić na domowe wypieki. Batony orzechowe, czekoladowe kuleczki czy nawet owsiane ciasteczka przebrane za dynie to o wiele lepsze alternatywy dla cukierków. Przygotowując je samodzielnie, można mieć pewność, że nie zawierają one niepotrzebnych składników.

Jak przygotować dziecko na ogrom słodyczy?

Tradycja wręczania maluchom czekoladek i cukierków jest w Polsce obecna na każdym kroku. Dzieci dostają słodkości z okazji urodzin, świąt, ukończenia klasy. Warto więc pamiętać o tym, że choć samo ograniczenie dostępu do kalorycznych przekąsek w domu jest ważne, to nie da się ich uniknąć. Najistotniejsze jest to, by dziecko przez cały czas jadło zdrowo, ponieważ wtedy jednorazowe objedzenie się słodyczami nie będzie dużym problemem.

Aby zadbać o prawidłową dietę dla dziecka, warto sięgnąć po catering dietetyczny LifeFit. Dostępny jest on w kalorycznościach, które odpowiadają zapotrzebowaniu dzieci oraz nastolatków. Dzięki niemu cała rodzina będzie mogła jeść zdrowo i smacznie przez cały rok.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;