dietagluten.jpg

Najlepsze diety dla osób z nietolerancją laktozy i glutenu

11.11.2023

Czy męczy Cię ciągłe uczucie dyskomfortu po każdym posiłku? Warto wiedzieć, że istnieją diety zaprojektowane specjalnie dla osób z nietolerancją laktozy i glutenu. Niezależnie od tego, czy dopiero niedawno zdiagnozowano u Ciebie nietolerancje pokarmowe, czy też od lat zmagasz się z ograniczeniami dietetycznymi, skorzystaj z pomocy, jaką zaoferować Ci diety pudełkowe!

Istota nietolerancji laktozy i glutenu

Nietolerancja laktozy odnosi się do niezdolności organizmu do trawienia cukru znajdującego się w mleku i produktach mlecznych, z kolei nietolerancja glutenu, znana również jako celiakia, jest zaburzeniem autoimmunologicznym wywołanym spożyciem produktów takich jak pszenica, jęczmień i żyto.

Istota obu nietolerancji polega na reakcji organizmu na określone substancje. W przypadku nietolerancji laktozy często brakuje enzymu potrzebnego do rozłożenia jej na prostsze formy umożliwiające jej wchłanianie. W rezultacie spożywanie nabiału może prowadzić do nieprzyjemnych objawów, takich jak wzdęcia, biegunka i skurcze żołądka. Z drugiej strony nietolerancja glutenu z biegiem czasu uszkadza błonę śluzową jelita cienkiego, jeśli nie jest leczona.

Zmienny jest też sposób, w jaki te schorzenia wpływają na poszczególne osoby. Niektórzy mogą odczuwać jedynie łagodny dyskomfort w wyniku spożycia umiarkowanych ilości alergenów, podczas gdy inni mogą odczuwać poważne objawy nawet w przypadku śladowych ilości ukrytych w przetworzonej żywności. Zrozumienie własnych ograniczeń w zakresie tolerancji laktozy lub glutenu ma kluczowe znaczenie dla utrzymania ogólnego dobrego samopoczucia i uniknięcia niepotrzebnego stresu po posiłkach.

Wyzwania związane z nietolerancjami pokarmowymi

Niezależnie od tego, czy chodzi o imprezy, jedzenie poza domem z przyjaciółmi, czy nawet spotkania rodzinne, osoby z nietolerancją pokarmową często czują się wykluczone lub izolowane ze względu na ograniczenia dietetyczne. Może to być szczególnie przygnębiające i frustrujące, ponieważ może prowadzić do poczucia wyobcowania i utrudniać pełne uczestnictwo w tego typu zajęciach.

Ponadto radzenie sobie z nietolerancjami pokarmowymi wymaga dokładnego planowania i badań w zakresie przygotowywania posiłków. Czytanie etykiet staje się niezbędną praktyką, ponieważ wiele paczkowanych produktów spożywczych zawiera ukryte alergeny lub składniki, które mogą powodować niepożądane reakcje. Ponadto spożywanie posiłków w restauracjach staje się bardziej skomplikowane, ponieważ klienci muszą zapytać o składniki użyte w potrawach lub poprosić o modyfikacje w celu dostosowania do swoich potrzeb. Ta ciągła kontrola i czujność w zakresie wyborów żywieniowych może z czasem stać się wyczerpująca i przyczynić się do zwiększonego poziomu stresu u osób z nietolerancją pokarmową.

Jak dopasować odpowiedni catering dietetyczny?

Wybierając odpowiednią dietę pudełkową w przypadku nietolerancji pokarmowych, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. Oprócz wyeliminowania pokarmów wyzwalających, ważne jest, aby upewnić się, że wybrana dieta jest nadal zbilansowana pod względem odżywczym. Wiele diet eliminacyjnych może być dość restrykcyjnych pod względem różnorodności dozwolonej żywności, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że nadal dostarczasz wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Decydując się na dietę LowGluten&NoLactoseFit, możesz mieć pewność, że przez cały dzień będziesz pożywać nie tylko bezpieczne, ale i smaczne oraz różnorodne dania!

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;