fastingfit.jpg

Dieta FastingFit – czyli wszystko, co musisz wiedzieć o poście przerywanym

20.9.2023

Popularność postu przerywanego gwałtownie wzrosła jako obiecujące rozwiązanie prowadzące do utraty wagi i ogólnej poprawy stanu zdrowia. W obliczu niezliczonych historii zalewających media społecznościowe potwierdzających korzyści płynące z takiej diety, trudno nie być zaintrygowanym samą ideą. Jednak czy post przerywane to rzeczywiście coś tak innowacyjnego? Jakie są jego potencjalne korzyści zdrowotne? Jak bezproblemowo wdrożyć go do swojego życia?

Czym jest post przerywany?

W uproszczeniu post przerywany polega na naprzemiennych okresach jedzenia i postu. Istnieje kilka różnych metod, ale najpopularniejszą z nich jest 16/8, w której pościsz przez 16 godzin, a okno żywieniowe trwa 8 godzin.

Chociaż wiele osób decyduje się na post w celu utraty wagi, istnieją również inne potencjalne korzyści. Badania sugerują, że taki sposób odżywiania może poprawić wrażliwość na insulinę i promować autofagię, czyli sposób organizmu na oczyszczanie uszkodzonych komórek i zastępowanie ich nowymi. Ponadto praktykowanie postu przerywanego może mieć pozytywny wpływ na zdrowie mózgu, zmniejszając stan zapalny i wspierając wzrost komórek nerwowych.

Ogólnie rzecz biorąc, chociaż niektórzy mogą postrzegać post przerywany jako kolejną modę dietetyczną, wydaje się, że pojawia się coraz więcej dowodów naukowych sugerujących, że może być w tym coś więcej, niż na pierwszy rzut oka się wydaje. Bez względu na powód podjęcia przerywanego postu, ważne jest, aby podchodzić do niego z wiedzą i ostrożnością. Może nie być odpowiedni dla wszystkich, szczególnie dla osób z chorobami współistniejącymi, kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Korzyści z postu przerywanego

Oprócz potencjalnej utraty wagi, skorzystanie z diety pudełkowej opierającej się na poście przerywanym ma wiele innych korzyści. Jedną z kluczowych zalet jest wpływ na poprawę zdrowia mózgu. Badania wykazały, że post przerywany może wspierać funkcje poznawcze, pamięć i zmniejszyć ryzyko chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera i Parkinsona.

Kolejnym istotnym plusem są potencjalne właściwości przeciwstarzeniowe. Badania sugerują, że taki sposób odżywiania może aktywować komórkowe mechanizmy naprawcze i zwiększać produkcję przeciwutleniaczy. Efekty te mogą spowolnić proces starzenia na poziomie komórkowym, pomagając zapobiegać chorobom związanym z wiekiem i promując długowieczność.

Jak włączyć post przerywany do napiętego harmonogramu?

Dieta pudełkowa to idealne rozwiązanie dla osób żyjących na zwiększonych obrotach, które chcą włączyć post przerywany do swojej codziennej rutyny. To innowacyjne podejście obejmuje pakowane posiłki, których porcje są kontrolowane i specjalnie zaprojektowane, aby zaspokoić Twoje potrzeby żywieniowe podczas stosowania okresowego postu. Dzięki cateringowi dietetycznemu nie musisz martwić się planowaniem posiłków ani spędzaniem godzin w kuchni przygotowując jedzenie.

Jedną z głównych zalet diety pudełkowej jest jej wygoda. Te paczkowane posiłki można łatwo transportować, dzięki czemu idealnie nadają się dla osób aktywnych zawodowo. Niezależnie od tego, czy pracujesz od 9 do 17, czy ciągle jesteś w podróży służbowej, możesz z łatwością trzymać się harmonogramu okresowego postu, po prostu zabierając ze sobą jedno z pudełek, gdziekolwiek się wybierasz. Posiłki są już podzielone na porcje i mają zbilansowane makro, więc nie musisz się martwić o przejadanie się lub niedożywienie.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;