sport.jpg

Letni catering dietetyczny dla sportowców – jak utrzymać formę w czasie wakacji?

19.6.2023

Czas wakacji to dla wielu osób okres wypoczynku i relaksu, jednak dla sportowców to również miesiące, w których muszą dbać o formę. Brak regularności w treningach, niezdrowe jedzenie i niewłaściwa ilość aktywności fizycznej to wyzwania, przed którymi stają podczas lata. Dlatego coraz więcej sportowców decyduje się na zamawianie specjalnie opracowanego cateringu dietetycznego, który pomaga utrzymać odpowiednią formę.

Jak radzić sobie z brakiem regularności w treningach?

Jednym z największych wyzwań, przed którymi stają sportowcy w trakcie wakacji, jest brak regularności w treningach. Często z powodu wyjazdów czy wakacyjnych aktywności, nie mają dostępu do w pełni wyposażonych siłowni lub boisk. Dlatego ważne jest, aby stworzyć plan treningowy, który można wykonać w dowolnym miejscu i bez sprzętu. Ćwiczenia interwałowe czy na powietrzu to świetne opcje dla osób, które chcą utrzymać formę również podczas wakacji.

Kolejnym wyzwaniem jest utrzymanie równowagi między wypoczynkiem a aktywnością fizyczną. Relaks jest ważny dla regeneracji organizmu, jednak brak aktywności fizycznej może zniweczyć dotychczasowe postępy w treningu. Warto więc planować aktywności w ciągu dnia, np. długie spacery lub pływanie w basenie, które pozytywnie wpłyną na organizm.

Dieta pudełkowa pomocą dla sportowców

Ostatnim wyzwaniem, przed którym stają sportowcy, jest niewłaściwe odżywianie się. Wakacje to czas, w którym często szuka się nowych smaków i doświadczeń kulinarnych. Jednak nieodpowiednie jedzenie przyczynia się do pogorszenia formy fizycznej sportowców.

Regulacja diety to podstawa utrzymania kondycji i zdrowia. Odpowiednio zbilansowana dieta dostarczy organizmowi odpowiednich składników odżywczych i pomaga w regeneracji po treningach. Sportowcy potrzebują większej ilości białka, węglowodanów i tłuszczu, które muszą być dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Catering dietetyczny dla sportowców powinien więc zawierać produkty bogate w te makroskładniki, a mają je np. mięso, ryby, makarony, ryż, warzywa, owoce, orzechy. Ważne jest, aby dostarczyć odpowiednią ilość kalorii, aby organizm mógł spożytkować tę energię podczas treningów.

Jak unikać niezdrowych pokus w trakcie wakacji?

Zamawiając catering dietetyczny, sportowcy unikają pokus, jakie zwykle pojawiają się na wakacjach. Dania, które otrzymują, są dopasowane do ich zapotrzebowania kalorycznego i zawierają tylko produkty wysokiej jakości. Taka dieta pudełkowa pozwala uniknąć niezdrowych przekąsek czy fast foodów, które zawsze prezentują się kusząco na wakacjach.

Nieodpowiednie żywienie może prowadzić do pogorszenia formy sportowca, braku energii i kłopotów zdrowotnych. Niedobór składników odżywczych znużenia, co negatywnie wpływa na treningi i formę.

Jakość cateringu dla sportowców zależy od jakości oferowanych produktów, ich świeżości oraz sposobu przygotowania. Ważne jest, aby wybrać firmę z doświadczeniem w gotowaniu dla osób aktywnych fizycznie oraz taką, która dostarcza posiłki zgodnie z ustalonym wcześniej planem dietetycznym.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;