sylwetka.jpg

Zdrowe i lekkie posiłki dla utrzymania idealnej sylwetki

20.6.2023

Catering dietetyczny pozwala na spożywanie zdrowych, zbilansowanych posiłków, które są dostarczane pod wskazany adres we wcześniej ustalonych godzinach. Dzięki temu można uniknąć stresu związanego z samodzielnym przygotowywaniem i planowaniem dań na cały dzień. Trzeba też pamiętać, że dieta pudełkowa może dostarczać posiłki, które są najlepszym rozwiązaniem dla utrzymania lub uzyskania idealnej sylwetki.

Jakie korzyści przynosi catering dietetyczny?

W cateringach dietetycznych przykładana jest duża uwaga na dobre składniki i żywność najwyższej jakości. Posiłki są zbilansowane i dostarczają organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Dzięki temu unika się jedzenia wysoce przetworzonej żywności, która może być szkodliwa dla zdrowia i wpłynąć negatywnie na sylwetkę.

Wiele firm cateringowych oferuje dostosowanie posiłków do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta. Można wybrać catering bezglutenowy, wegetariański, a nawet stworzony z myślą o cukrzykach.

Przygotowywanie zdrowych posiłków codziennie już dawno przestało być przyjemnością – to jedno z głównych wyzwań osób dbających o swoją dietę. Catering dietetyczny pozwala uniknąć czasochłonnej pracy związanej z gotowaniem i planowaniem posiłków. Dzięki temu można skupić się na innych ważnych rzeczach, a jednocześnie mieć pewność, że spożywa się odpowiednią ilość kalorii i składników odżywczych.

Jaką dietę odchudzającą wybrać?

Warto pamiętać o tym, że niezależnie od tego, jak nazywać się będzie dana dieta, zawsze będzie ona odchudzająca, jeśli będzie dostarczała mało kalorii. Nie chudnie się przez spożywanie określanych produktów, a od ujemnego bilansu kalorycznego. Diety niskokaloryczne opierają się na redukcji liczby spożywanych kalorii, co sprzyja utracie wagi. Tego typu catering ma również wpływ na zwiększenie tempa przemiany materii, co wpływa na pozytywną zmianę sylwetki.

Warto skupić się też na zwiększeniu ilości spożywanych białek, ponieważ przyspieszają one przemianę materii i pomagają w spalaniu tkanki tłuszczowej. Taka dieta jest skuteczna, ale nie powinna być stosowana przez długi czas, ponieważ może wpłynąć na pracę nerek i wątroby.

Ile kalorii powinna mieć dieta odchudzająca?

Na pytanie, ile kalorii powinna zawierać dieta odchudzająca, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To, ile kalorii trzeba spożywać, zależy od wielu czynników, takich jak płeć, wiek, poziom aktywności fizycznej, przebyte i obecne choroby.

Przykładowo, osoba dorosła o wadze około 70 kg, która nie podejmuje regularnej aktywności fizycznej, powinna spożywać około 2000 kcal dziennie. Jednak u mężczyzn oraz u osób młodszych ten wskaźnik może być wyższy. Warto zasięgnąć porady dietetyka, który dokładnie określi, ile kalorii warto spożywać w ciągu dnia.

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na ilość kalorii potrzebnych każdego dnia, jest aktywność fizyczna. Osoby uprawiające sport czy prowadzące aktywny tryb życia potrzebują większej ilości kalorii, aby dostarczyć energię organizmowi. Niekiedy będzie to nadwyżka o kilkaset, innym razem nawet i o tysiąc – w zależności od intensywności treningów i wyznaczonych celów sportowych.

Proponując dietę odchudzającą, warto zasięgnąć pomocy specjalisty. To on będzie w stanie określić, jakie produkty i ile kalorii warto spożywać, aby osiągnąć wymarzoną wagę.

Pon. - Pt. od 8:00 - 16:00

Fitdiet Sp. z o.o.

Nr konta do płatności za zestawy:

31 1140 2004 0000 3702 7694 9982 (mBank)

Logo przelewy 24
;